Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 23. augustini. Täpsem info siin

Tartu Linnaraamatukogu üritused

Ajalooliste ühikate kirjandusretk vol 2: Unustatud ühikad
Esmaspäev, 16. September 2019, 16:00 - 19:00
Loetud kordi : 216
Kontakt Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja tel 736 1374 (Linda Jahilo)

Kirjandusliku ajalooretke käigus saavad osalejad külastada paiku, kus viimase paari sajandi jooksul on asunud ühiselamud või nende eelkäijad. Kuulda saab lõbusaid seikasid mineviku tudengielust ning ootamatuid vähetuntud fakte Tartus asuvate hoonete ja paikade kohta.

Ühiselamute ajaloost ja tudengielust räägib teekonnal Ants Siim linnamuuseumist, kirjanike tekste ja mälestusi loeb Ülo Treikelder linnaraamatukogust.
Kevadine jalutuskäik ( vol 1) viis hoonete juurde, mida tartlased ja ülikooli vilistlased veel ühiselamutena mäletavad. Seekordne retk viib kõigepealt majade juurde, mille toimimist ühiselamuna enam ei mäletata: Vallikraavi tänavalt liigutakse Veski ja Näituse tänavale, sealt edasi Maimi maja juurde Vabriku tänaval. Jalutuskäik lõpeb uuemate ühikate juures Tiigi ja Pepleri tänaval.
Jalutuskäigu ettevalmistamisel on kasutatud Tartu Linnaraamatukogu andmebaasi Tartu ilukirjanduses https://teele.luts.ee ja linnamuuseumi töötajate teadmisi linna ajaloost. Raamatukogus valminud mobiiliäpp TartuFic pakub huvilistele ühikate retke Tiigi tänavalt Kvissentalini.

Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Sügis 2019 kavva. Vaata lähemalt: www.studentdays.ee

Asukoht Algus Oscar Wilde'i ja Eduard Vilde skulptuuri juurest, Vallikraavi 4

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee