Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head Tartu Linnaraamatukogu e-teenuste kasutajad, küsime Teie käest tagasisidet linnaraamatukogu kodulehekülje ja e-teenuste kasutamise kohta.
Küsitluse leiate siit

Soovitusi raamatukogu kasutamise kohta COVID-19 tingimustes loe lähemalt siit

Tartu Linnaraamatukogu üritused

Prima Vista esitleb: austria kirjanik Daniel Wisser
Neljapäev, 9. Mai 2019, 16:30 - 18:00
Loetud kordi : 143
Kontakt Tel 736 1374, 53 402168

Kohtumine austria kirjaniku Daniel Wisseriga, temaga vestleb tõlkija Piret Pääsuke.

Vestluse keskmes on Wisserile Austria raamatuauhinna toonud romaan „Mägede kuninganna“ („Königin der Berge“, 2018), mille eesti keeles andis välja kirjastus Tänapäev.

Üritus on saksa keeles, sünkroontõlge eesti keelde.

Romaani peategelane Robert Turin on sclerosis multiplexi põdev neljakümnendates mees, kes elab juba aastaid hooldekodus, liigub ratastoolis ja sõltub hooldusõdede abist.  Intelligentne ja vaimukas patsient naudib väheseid kättesaadavaid rõõme nagu vein, viski ja naiste kaunid rinnad. Väärikust aitab tal säilitada must huumor. Ta teab täpselt oma parandamatu haiguse kulgu ja valmistub salaja abistatud enesetapuks Šveitsis.

Hooldusabi vajavate inimeste üksildusest, abitusest ja suitsiidist kõnelev romaan on ühteaegu humoorikas ja tundlik, asjalik ja südantpitsitav. Ennekõike on “Mägede kuninganna” aga raamat elurõõmust, surmast ja inimese väärikusest.

Asukoht Tartu Linnaraamatukogu saal

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee