Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Seoses remonditöödega on Raeplatsi lugemistuba ajutiselt suletud.

Lugemistoa 7 päeva raamatuid laenutada ja maakondade ajalehti saab lugeda raamatukogu peamaja I korrusel ajakirjade saalis. Vabandame ebamugavuste pärast!

Tartu Linnaraamatukogu üritused

Luuleõhtu: Helena Läks, Krafinna, Sigrid Osa
Reede, 30. Juuni 2017, 20:00 - 22:00
Loetud kordi : 475
Kontakt Info tel 736 1384 (Tiina Sulg)

Õhtu lõpetab tantsutrupp Fakesnake.

Kuulajate ette astuvad kolm saarelise päritoluga luuletajat, luule kirjutajat. Esimene Muhumaa juurtega, teised aga puhastverd saarlased.

Kolm on üks ütlemata ilus number. Peaaegu püha. Niisiis, miks mitte tulla kolmekesi kolmesaja kilomeetri tagant Tartu? Põhjuseks võib olla see, et on suvi, et on jõgi ja et on mälestused Tartust. Uued ja vanad. Iga uus saab kord vanaks. Ja mõni vana uueks. Selleks ei pea isegi eriti pingutama, nii lihtsalt läheb. Sest kui Tartu on juba veres, siis ta jääb sinna.

Siiski, oma seostest Tartuga räägivad vast luuletajad ise. Oma sõnadega. Tartu võib olla küll puust, jõest ja ülikoolist ehitatud linn, aga see, mis ta tegelikult on, selle peab igaüks ise lahti mõtlema. Või ütlema.

Ning seda, millega tegelevad luulekirjutajad siis, kui nad just ei luuleta, saab vast samuti õhtu jooksul teada. Samas ei ole mingi saladus see, et kaht neist, Krafinna ja Sigrid Osa seob üks ja sama tööandja, Saaremaa kohalik ajaleht.

Sellises koosseisus ei ole varem koos luulet loetud. Ei avalikult, ei nurga taga. Nõnda on ka neil endil huvitav avastada, mis välja tuleb. Midagi ikka tuleb, ja loodetavasti ei ole see tartlaste kõrvade jaoks liiga triviaalne. Tavalisest rääkides…

Õhtule lisab erakordsust tantsutrupp Fakesnake. Pole just liiga tavaline, et pärast luule lugemist kostitatakse kuulajaid-vaatajaid vaatemänguga, mis viib mõtted soojusele, eksootikale ja tantsulustile.

Krafinna

plakat: luuleõhtu helena läks, sigrid osa, krafinna

 

 

 

 

 

 

Asukoht Magasini tänava suvilas (Magasini 5)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee