Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 23. augustini. Täpsem info siin

Keskkogu ja harukogud avatakse 18. AUGUSTIL kell 12.00 seoses raamatukogu infopäevaga.

Kärglaenutus

Kärglaenutus on raamatukogu teenus, mis on mõeldud asendama seni kehtinud volitusega laenutamist.

Esmajoones rõõmustab see peresid, kus nüüd saavad vanemad lastele ilma tülika paberimajanduse ja imelike küsimusteta koolis ettenähtud lugemist koju tuua. Aga samamoodi on see mõeldud ka naabritele, sõpradele, ühesõnaga kõigile.

Kärglaenutus (kärjes laenutamine) tähendab, et inimesed, kes soovivad (ja kel on vaja) üksteise kirjele raamatuid laenata, seovad oma lugejakirjed kokku ja saavad üksteise eest ja üksteisele raamatuid ja muid väljaandeid laenata.

Korraga saab osaleda ühes kärjes.

Kärglaenutuses saab osaleda avalduse alusel. Avalduse blankett asub siin: fail formaadis .docx või fail formaadis .pdf

Digitaalselt allkirjastatud avaldused tuleb saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Alaealiste laste ja eestkostetavate isikute lugejakirjete sidumiseks piisab lapsevanema või eestkostja allkirjast.

 

NB! Kärglaenutus ei hõlma e-kataloogi ESTER iseteeninduskeskkonda, s.t. et kärjes laenutajad näevad vaid oma lugejakirjet ja laenutusi.

Õigeaegse tagastuse eest vastutab lugeja, kelle lugejakontole raamat vm on laenatud.

Kärglaenutusest loobumiseks piisab raamatukogule teada andmisest kas suuliselt või meilitsi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee