Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Remondi tõttu pääseb lasteosakonda kõrvaluksest Targa kapi kõrvalt.

16. veebruaril on keskkogu ja harukogud töötajate koolituspäeva tõttu suletud.

Internet ja wifi

Interneti kasutamine

Tartu Linnaraamatukogu peamaja fuajees ja Annelinna harukogu 1. korrusel on püstijala-meilivaatamisarvutid, mida saab kiire vajaduse korral kasutada.

Linnaraamatukogu peamajas on kaks arvutiklassi: 1. korrusel lasteosakonnas (mängu- ja multimeediaarvutid) ning 2. korrusel teenindusosakonnas. Arvutiklassid on ka Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogudes.
Lubja laenutuspunktis 2 arvutitöökohta. Arvutitöökohad on veel peamaja lasteosakonnas, tehnikaosakonnas ja muusikaosakonnas.

Raamatukogu lugejad esitavad internetituba külastades ID-kaardi või lugejapileti. Teisi külastajaid teenindatakse isikut tõendava dokumendi esitamisel.

Kõik raamatukogu lugejaarvutid on varustatud ID-kaardi ning mälukaardilugeriga, mis toetab populaarsemaid mälukaarte (CF, SD/MMC, MS/Pro/Duo, xD).

Kõigis arvutiklassides on võimalik laenutada kõrvaklappe ja mälupulki.

Kõigis arvutites on võimalik avada ja töödelda populaarsemaid failivorminguid (Word, Excel, LibreOffice, PDF, heli-, video- ja graafikavormingud).

Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogus ning peamaja tehnika- ja lasteosakonnas on võimalik värviliselt printida ja skaneerida. Skaneerida on võimalik ka peamaja tehnikaosakonnas. Lugejad saavad Peamaja tehnikaosakonna Makerlabis ise skaneerida 35mm filmi (negatiiv, slaid) skanneriga Reflecta RPS 10M ja keskformaat filmi skanneriga Epson Perfection V750 Pro.

Kiiret WiFi internetiühendust on võimalik kasutada Tartu Linnaraamatukogu peamajas ning harukogudes. Linnaraamatukogu avaliku võrgu SSID on LUTS-Public.

WiFi asukohad raamatukogudes:
Linnaraamatukogu peamaja
(Asukoht: Tartu, Kompanii 3/5)
Tammelinna harukogu
(Asukoht: Tartu, Suur Kaar 56)
Karlova harukogu
(Asukoht: Tartu, Tehase 16 (Sisustus-E-Kaubamaja))
Annelinna harukogu
(Asukoht: Tartu, Kaunase pst 23)
Lisainformatsiooni WiFi kohta leiate ikka kodulehelt https://www.wifi.ee

Probleemidest andke teada telefonil 736 1377 või epostiga tugi[ätt]luts.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee