Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda meditsiinilist maski, seda ei asenda suu ja nina katmine salli vms. Maskikandmise kohustus on kõigil, kes on 12-aastased ja vanemad. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise kohta alates 12ndast eluaastast. Covid tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.
Negatiivne testitulemus tagab sissepääsu ainult 12-17-aastastele lastele ja noortele, vanematele mitte. Maskikandmine on kohustuslik ka üritustel, kuhu pääseb sisse Covid tõendiga.

Internet ja wifi

Interneti kasutamine

Tartu Linnaraamatukogu peamaja fuajees ja Annelinna harukogu 1. korrusel on püstijala-meilivaatamisarvutid, mida saab kiire vajaduse korral kasutada.

Linnaraamatukogu peamajas on kaks arvutiklassi: 1. korrusel lasteosakonnas (mängu- ja multimeediaarvutid) ning 2. korrusel teenindusosakonnas. Arvutiklassid on ka Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogudes.
Lubja laenutuspunktis 2 arvutitöökohta. Arvutitöökohad on veel peamaja lasteosakonnas, tehnikaosakonnas ja muusikaosakonnas.

Raamatukogu lugejad esitavad internetituba külastades ID-kaardi või lugejapileti. Teisi külastajaid teenindatakse isikut tõendava dokumendi esitamisel.

Kõik raamatukogu lugejaarvutid on varustatud ID-kaardi ning mälukaardilugeriga, mis toetab populaarsemaid mälukaarte (CF, SD/MMC, MS/Pro/Duo, xD).

Kõigis arvutiklassides on võimalik laenutada kõrvaklappe ja mälupulki.

Kõigis arvutites on võimalik avada ja töödelda populaarsemaid failivorminguid (Word, Excel, LibreOffice, PDF, heli-, video- ja graafikavormingud).

Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogus ning peamaja tehnika- ja lasteosakonnas on võimalik värviliselt printida ja skaneerida. Skaneerida on võimalik ka peamaja tehnikaosakonnas. Lugejad saavad Peamaja tehnikaosakonna Makerlabis ise skaneerida 35mm filmi (negatiiv, slaid) skanneriga Reflecta RPS 10M ja keskformaat filmi skanneriga Epson Perfection V750 Pro.

Kiiret WiFi internetiühendust on võimalik kasutada Tartu Linnaraamatukogu peamajas ning harukogudes. Linnaraamatukogu avaliku võrgu SSID on LUTS-Public.

WiFi asukohad raamatukogudes:
Linnaraamatukogu peamaja
(Asukoht: Tartu, Kompanii 3/5)
Tammelinna harukogu
(Asukoht: Tartu, Suur Kaar 56)
Karlova harukogu
(Asukoht: Tartu, Tehase 16 (Sisustus-E-Kaubamaja))
Annelinna harukogu
(Asukoht: Tartu, Kaunase pst 23)
Lisainformatsiooni WiFi kohta leiate ikka kodulehelt https://www.wifi.ee

Probleemidest andke teada telefonil 736 1377 või epostiga tugi[ätt]luts.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee