Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Tellimine veebi kaudu

Kui on täpselt teada, missugused raamatud on raamatukogust vaja laenata, on hea tulla siia teadmises, et need on lugejat ootamas ja need saab koju viia. Et kõik laabuks, tuleb natuke eeltööd teha.

Mida on vaja tähele panna:

  • Logige Minu ESTERisse õige kasutajatunnusega! Mis see tähendab – raamatukogude kataloog ESTER peegeldab kolmekümne raamatukogu eksemplare. Igal raamatukogul on oma lugejad ja nii mõnigi meist kasutab Tartus mitut raamatukogu. Iga raamatukogu lugejakontosse tuleb siseneda eraldi. Näiteks, kui olete sisenenud Tartu Linnaraamatukogu lugejana, näete oma lugejakontol ainult Lutsust laenatud raamatuid, mitte TÜR-ist tehtud laenutusi. Et veebist midagi tellida, tuleb Minu ESTERisse siseneda selle raamatukogu lugejana, kust tellida soovitakse.
  • Tartu Linnaraamatukogu lugejad saavad tellida ka nii, et soovitud asjad viiakse lugejale lähimasse harukogusse (Annelinna, Tammelinna, Karlovasse, Lubja tn laenutuspunkti).
  • Veebist tellitud asjad ei ilmu koheselt Teie lugejakontole! See tuleb sellest, et laekunud tellimusi töödeldakse raamatukogus kolm korda päevas ja alles pärast seda on need ka lugejakontol näha.
  • Tulge raamatule järele alles siis, kui olete saanud vastavasisulise teate (e-kiri, sms (tasuline)).
  • Tellida ei saa ajakirju, töötluses olevaid ning 24h laenutähtajaga raamatuid. Need tellimused jäetakse kõrvale.

Kõigepealt on vaja internetist üles leida raamatukogu veebikataloog. See asub aadressil https://www.ester.ee

Raamatute tellimise põhjaliku õpetuse leiad siit Tellimine ja järjekorda panemine Minu ESTERis

Raamatute tellimise kohta Tarka Kappi ehk laenutuskappi (24/7 Kompanii 3 siseõues) leiad juhendi siit

NB! Juhul, kui teil endal ei ole võimalik nimetatud päevade jooksul raamatule järele tulla, võib neile järele tulla teine isik, kuid ainult teie poolt antud volituse alusel on tal õigus need välja laenutada, lisaks peab järelesaadetav teine isik ka ise olema meie raamatukogu lugeja. Volitus peab olema ka juhul, kui tegemist on teie pereliikmega.
VOLITUSE blankett pdf-kujul.   
Elektrooniliselt esitamiseks saada digitaalselt allkirjastatud volitus aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Samuti saab teie asemel tellitud raamatu(d) laenutada välja teiega ühes kärjes olev isik. Kärglaenutuse kohta loe siit.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee