Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (v.a. alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed).

Kasutatud raamatute suurmüük 21. oktoobril 9.00-20.00 ajakirjanduse saalis ja kohvikuruumis I korrusel. 
Iga raamatuost toetab raamatukogu ja annab raamatule uue kodu!

Lugejaks registreerimine

Kus ja kuidas saan end lugejaks registreerida?
 - Lugejakaardi väljastavad kõik Linnaraamatukogu teeninduspunktid. Lugejakaart antakse välja isikukoodi ja fotoga dokumendi alusel. Dokument peab olema kehtiv. Loe lisaks Raamatukogu kasutuseeskiri.

 - Ise saab ennast lugejaks registreerida e-kataloogis ESTER ID-kaardi või Mobiil-ID alusel. REGISTREERI SIIN. Sel juhul ei vaja te eraldi lugejakaarti, laenutada saab ID-kaardi alusel.


Kui mul on ID-kaart, kas mul on siis vaja lisaks lugejakaarti?

Kui teil on ID-kaart (või EV elamisloakaart), ei vaja te eraldi lugejakaarti, vaid saate end registreerida ID-kaardi (või EV elamisloakaardi) alusel lugejaks ja sellega ka laenata. ID-kaart (või EV elamisloakaart) peab olema kehtiv.

Kuidas saab laenutusõigust pikendada?
Lugejaks registreerimisel antavat laenutusõigust pikendatakse igal aastal lugeja esimesel raamatukogu külastusel lugeja andmete kontrollimise ja uuendamisega.
Samuti saab laenutusõigust pikendada e-kataloogis ESTER ID-kaardi või Mobiil-ID abil sisselogides ja telefoni teel (7 361 380) isikukoodi alusel.

Kui palju maksab lugejakaardi vormistamine?
Lugejakaart on lugejale tasuta. Juhul kui olete kaardi kaotanud, tuleb duplikaadi saamise eest tasuda 2,00 eurot.

Kas sama piletiga saab laenata ka ülikooli raamatukogust?
Ülikooli raamatukogust meie kaardiga laenata ei saa. Meie lugejakaart kehtib Linnaraamatukogu keskkogus (Kompanii 3/5), Annelinna harukogus, Tammelinna harukogus, Karlova-Ropka harukogus, Ilmatsalu harukogus ja Lubja laenutuspunktis.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee