Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 25. juunist kuni 19. augustini kehtivad SUVISED LÜHENDATUD LAHTIOLEKUAJAD. Keskkogu ja harukogud linnas on avatud E-R 10.00.-18.00. L, P suletud. Lubja laenutuspunkt on avatud T, N 14.00.-18.00 ning Ilmatsalu harukogu E, K, R 11-17, T 9 -17 ja N 11-18.

Karlova-Ropka harukogu on 22. juunist - 20. augustini remondi tõttu suletud. Täpsem info 

Lugejaks registreerimine

Kus ja kuidas saan end lugejaks registreerida?
 - Raamatukogupileti väljastavad kõik Linnaraamatukogu teeninduspunktid. Lugejapilet antakse välja isikukoodi ja fotoga dokumendi alusel. Loe lisaks Raamatukogu kasutuseeskiri.

 - Ise saab ennast lugejaks registreerida e-kataloogis ESTER ID-kaardi või Mobiil-ID alusel. REGISTREERI SIIN. Sel juhul ei vaja te eraldi raamatukogupiletit, laenutada saab ID-kaardi alusel.


Kui mul on ID-kaart, kas mul on siis vaja lisaks raamatukogupiletit?

Kui teil on ID-kaart, ei vaja te eraldi raamatukogupiletit, vaid saate end registreerida ID-kaardi alusel lugejaks ja sellega ka laenata.

Kuidas saab laenutusõigust pikendada?
Lugejaks registreerimisel antavat laenutusõigust pikendatakse igal aastal lugeja esimesel raamatukogu külastusel lugeja andmete kontrollimise ja uuendamisega.
Samuti saab laenutusõigust pikendada e-kataloogis ESTER ID-kaardi või Mobiil-ID abil sisselogides ja telefoni teel (7 361 380) isikukoodi alusel.

Kui palju maksab raamatukogupileti vormistamine?
Raamatukogupilet on lugejale tasuta. Juhul kui olete pileti kaotanud, tuleb duplikaadi saamise eest tasuda 2,00 eurot.

Kas sama piletiga saab laenata ka ülikooli raamatukogust?
Ülikooli raamatukogust meie piletiga laenata ei saa. Meie pilet kehtib Linnaraamatukogu keskkogus (Kompanii 3/5), Annelinna harukogus, Tammelinna harukogus, Karlova-Ropka harukogus, Lubja laenutuspunktis ja Raeplatsi lugemistoas.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee