Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

VIIVISEVABADUS 11.-13. aprillini. Kustutatakse tagastatud raamatuga seotud viivised

Laenutamine ja pikendamine

Laenutamine

KUI KAUAKS MA SAAN TEOSEID LAENATA?  
Raamatud, ajakirjad, LP-d, heli- ja videosalvestised, CDd ja DVDd, arvutimängud, e-lugerid – 21 päeva
Lauamängud – 7 päeva
Viimase poolaasta ajakirjad, CD-ROMid ja suure nõudlusega raamatud – 7 päeva 
Kohalkasutuse määranguga raamatud – 24h / 1 päev

Kui teie viiviste summa on üle 7 euro, ei saa te raamatukogust teavikuid koju laenata. Lastel kuni 16 aastat (kaasaarvatud) ja üle 65-aastastel lugejatel on see summa 3,5 eurot.

TAGASTAMINE:
Raamatukogu teavikud võite tagastada igasse Tartu Linnaraamatukogu teeninduspunkti.

JÄRJEKORDA PANEMINE:
Väljalaenutatud teavikule saate panna end järjekorda.
Töötluses olevatele, 24-tunnise laenutähtajaga teavikutele, ajakirjadele ning Raeplatsi lugemistoas asuvatele raamatutele järjekorda ei panda.
Järjekorda saab panna e-kataloogis ESTER ja raamatukogus kohapeal.
Kui Teie poolt tellitud eksemplar jõuab kättesaamispunkti, saadame Teile sellekohase e-maili või soovi korral ka SMS-sõnumi (sõnumi hind 0,15 eurot).
Järjekorda pandud eksemplari hoiab raamatukogu lugeja nimel 3 päeva alates teate saatmise ajast.

NB! Juhul, kui teil endal ei ole võimalik nimetatud päevade jooksul raamatule järele tulla, võib neile järele tulla teine isik, kuid ainult teie poolt antud volituse alusel on tal õigus need välja laenutada, lisaks peab järelesaadetav teine isik ka ise olema meie raamatukogu lugeja. Volitus peab olema ka juhul, kui tegemist on teie pereliikmega. 
VOLITUSE blankett pdf-kujul.   
Elektrooniliselt esitamiseks saada digitaalselt allkirjastatud volitus aadressile laenutaja[ätt]luts.ee

 

LAENUTAME VEEL:
Mälupulka
saab laenata 7 päevaks. Mälupulga maht on 2 GB. Viivis on 0,06 eurot päevas. Mälupulgad on laenamiseks saadaval keskkogu internetiklassis.

Ajakirjandussaalis on peale remonti neli arvutitöökohta kaheksa internetipistikuga. Sülearvuti omanikel on võimalik laenata internetijuhtmeid koha peal kasutamiseks.

Raamatukogukotte on võimalik laenata kõigist osakondadest. Kotile kehtib standardne laenutusaeg 21 päeva. Viivis tähtaja ületamise eest on 0,06 eurot päevas.

Lauamängusid saab laenutada 7 päevaks. Viivis tähtaja ületamise eest on 0,06 eurot päevas. Mängude laenutusaega ei pikendata. Lauamängud tuleb tagastada osakonda kust need laenutati. 

E-lugereid (Elonex Reader, Sony Reader) saab laenutada tehnikaosakonnast ja harukogudest ning neile kehtib laenutamisel standardne laenutusaeg 21 päeva. Seadmed on e-kataloogist ESTER leitavad märksõna "e-luger" abil. 

Muusikainstrumente saab laenutada muusikaosakonnast. Kehtib standardne laenutusaeg 21 päeva. Pillid tuleb tagastada muusikaosakonda. 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee