Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head lugejad! Seoses suurenenud nõudlusega on targa kapi tellimuste kättesaamise aeg ajutiselt pikem. Küsimuste puhul palun pöörduge ajakirjanduse saali või helistage 7361 380.

Remondi tõttu pääseb lasteosakonda kõrvaluksest Targa kapi kõrvalt.

Kärglaenutus

Kärglaenutus on raamatukogu teenus, mis täiendab volitusega laenutamist.

Kellele see mõeldud on?
Esmajoones lapsevanematele, aga kärglaenutust saavad kasutada ka pered ja naabrid, keda ühendab lugemishuvi, ja kes kuuluvad meie raamatukogu lugejate hulka.

Kuidas see käib?
Lugejakontod seotakse laenutusprogrammis kokku ja see annab kõigile ühes kärjes olevatele lugejatele õiguse laenata raamatuid üksteise kontodele.

Nt. Kalle ja Malle ja nende laste lugejakontod on kärglaenutuseks ühendatud. Malle saab raamatukogult teate, et tellitud raamat ootab teda raamatukogus, aga kahjuks ei ole tal võimalik sellele järele minna. Raamatule tuleb järele Kalle ja tellitud raamat laenutatakse Kalle piletiga Malle nimele ning antakse Kallele. Kalle astub läbi ka lastekirjanduse osakonnast, et oma lastele vajalikud raamatud laenata.

Oluline teada!
Kasutamiseks peab olema kõigi asjaosaliste nõusolek, s.t. tuleb esitada avaldus, mille blanketi leiate siit: karglaenutuse_avaldus.odt (täitmiseks LibreOffice'iga) või karglaenutuse_avaldus.docx (täitmiseks MSWordiga) või karglaenutuse_avaldus.pdf (täitmiseks käsitsi) või saate küsida raamatukogust kohapealt. Alaealiste laste ja eestkostetavate isikute lugejakirjete sidumiseks piisab lapsevanema või eestkostja allkirjast. Digitaalselt allkirjastatud avaldused tuleb saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Iga inimene saab korraga osaleda ühes kärjes.

Kärglaenutus ei hõlma e-kataloogi ESTER iseteeninduskeskkonda, s.t. et kärjes laenutajad näevad Minu ESTERis vaid oma lugejakontot ja laenutusi. Oma laenutähtaegu pikendades ei pikene automaatselt kärjes seotud lugejate tagastamistähtajad. Seotud kontodel tähtaja pikendamiseks tuleb eraldi soovi avaldada.

Targa Kapi ehk laenutuskapi puhul süsteem kärglaenutuse teenust kasutada ei võimalda.

Õigeaegse tagastuse eest vastutab lugeja, kelle lugejakontole raamat on laenatud.

Kärglaenutusest loobumiseks piisab raamatukogule teada andmisest kas suuliselt või meili teel.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee