Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Kärglaenutus

Kärglaenutus on raamatukogu teenus, mis on mõeldud asendama seni kehtinud volitusega laenutamist.

Esmajoones on see mõeldud peredele, kus vanemad saavad nüüd lastele lugemist koju viia ilma tülika paberimajanduse ja rohkete küsimusteta. Samas on see mõeldud ka vanavanematele, naabritele, sõpradele.

Kärglaenutus (kärjes laenutamine) tähendab, et lugejad seovad oma lugejakirjed kokku ning saavad üksteise eest ja üksteise kontole raamatuid ja muid väljaandeid laenutada.

Korraga saab osaleda ühes kärjes.

Kärglaenutuses saab osaleda avalduse alusel. Avalduse blankett asub siin: fail formaadis .docx või fail formaadis .pdf

Digitaalselt allkirjastatud avaldused tuleb saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Alaealiste laste ja eestkostetavate isikute lugejakirjete sidumiseks on vaja lapsevanema või eestkostja allkirja. 

NB! Kärglaenutus ei hõlma e-kataloogi ESTER iseteeninduskeskkonda, mis tähendab, et kärjes laenutajad näevad ikka vaid oma lugejakirjet ja laenutusi.

Õigeaegse tagastuse eest vastutab lugeja, kelle lugejakontole raamat või muu teavik on laenutatud.

Kärglaenutusest loobumiseks piisab raamatukogule teada andmisest kas suuliselt või meilitsi (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee