Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu kasutamine COVID-19 tingimustes

Raamatukogu on lubatud kasutada hajutatult (maks. 25% täituvusega), arvestades 2+2 reeglit ja kasutades individuaalseid isikukaitsevahendeid.

Käte desinfitseerimise vahendid leiad lugemissaalides ja arvutiklassis. 

RAAMATUKOGU TEENINDUS

Palume lugejatel viibida raamatukogus nii lühidalt kui see on võimalik ja/või hädavajalik, andes seeläbi võimaluse järgmistele külastajatele. Kui vähegi võimalik, palume raamatukokku tulla üksinda.

Raamatukogu arvutitöökohti võib kasutada kuni 30 minutit. 

Raamatukogu tegevustubade ja -vahendite kasutamine on lubatud eelregistreerimisega individuaalselt kuni 30 minutit ainult siis, kui need asuvad eraldi ruumis.

Võimalik on enne raamatukogu külastamist soovitud teosed e-kataloogis ESTER ette tellida.

Soovitud raamatute kättesaamiseks ei pea tingimata ise kohale tulema. Võid ka

  • kirjutada volituse usaldusväärsele inimesele. Volitus võib olla nii paberkandjal kui digitaalne. Digiallkirjastatud volituse saab saata meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Blanketi leiad meie kodulehelt https://www.luts.ee/Lugejablanketid/volikiri.pdf
  • kasutada kärglaenutust (Sinu tellitud raamatule saab järele tulla lugeja, kellega sinu lugejakonto raamatukogu programmis ühendatud on. Kärglaenutuse kohta saad lähemalt lugeda siit https://www.luts.ee/index.php/raamatukogu-kasutamine/karglaenutus)
  • tellida raamatud pakiautomaati (saatmise tasu tuleb sul endal tasuda) https://www.luts.ee/index.php/teenused/pakiautomaaditeenus
  • tellida raamatud laenutuskappi - loe altpoolt või https://www.luts.ee/index.php/teenused/laenutuskapp 

Laenutähtaega on võimalik pikendada ilma kodust lahkumata kolmel viisil:

  • oma lugejakonto kaudu E-kataloogis ESTER
  • helistades pikendustelefoni numbrile 7361380
  • saates meili aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Viiviste või tasuliste teenuste eest tasumisel

Raamatute, ajakirjade jm tagastamine:

  • 24/7 on võimalik kontaktivaba raamatute tagastus meie raamatute tagastuskasti. Tagastuskastid asuvad väljaspool raamatukogu ruume nii peamajas kui harukogudes.

RAAMATUTE KONTAKTIVABA LAENUTUS JA TAGASTUS (TARK KAPP)

    LAENAMINE

     Tark kapp asub Tartu Linnaraamatukogu Kompanii 3 hoone õuel jalgrattaparkla kõrval ja töötab 24/7

     Kappi saab tellida raamatuid e-kataloogi ESTER kaudu. Tellides raamatuid peab valima laenutuspunktiks Tartu Linnaraamatukogu Tark kapp.
     Korraga saab tellida kuni kümme (10) raamatut, arvestades kappide mahutavust.
     Raamatutele palume järele tulla pärast e-kirjaga saabunud kinnitust raamatu jõudmisest kappi.
     Raamatute kättesaamiseks tuleb sisestada ID-kaart või skaneerida lugejapileti või Tartu linna õpilaspileti triipkood ning järgida juhiseid kapi ekraanil.
     Tellitud eksemplare hoitakse kapis kolm (3) päeva alates teate saatmisest. Laenutähtajaga sedeli saab trükkida kapi printerist.

    TAGASTAMINE

     Tagastamiseks tuleb sisestada ID-kaart või skaneerida lugejapileti või Tartu linna õpilaspileti triipkood ning järgida juhiseid kapi ekraanil.
     Tagastades korraga mitu raamatut tuleb pärast enda tuvastamist skänneerida tagastatavate raamatute vöötkoodid ja panna raamatud ühte kappi ja sulgeda kapi uks.
     Sedeli tagastatud raamatute kohta saab trükkida kapi printerist.
     Tarka kappi tagastatud raamatud võetakse lugeja arvelt maha töötaja vahendusel.

     Raamatuid saab tagastada kui kapis on vaba ruumi.

AVALIKUD SÜNDMUSED

Tartu Linnaraamatukogu siseruumides (Annelinna harukogu, Ilmatsalu harukogu, Kompanii 3/5 hoone, Lubja teeninduspunkt, Karlova-Ropka harukogu, Tammelinna harukogu) ei ole lubatud korraldada kontaktsündmusi.

Piirangud on kehtestatud raamatukogu 10.03.2021 käskkirjaga nr 21. 

Teavitame oma külastajaid kõigist raamatukogus kehtivatest reeglitest nii meie veebilehel www.luts.ee kui ka  sotsiaalmeedia kanalites.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee