Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

3. märtsil on Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ja harukogud koolituspäeva tõttu suletud.

Raamatukogu kasutamine COVID-19 tingimustes

Raamatukogu on endistviisi avatud

Käte desinfitseerimise vahendid leiad lugemissaalides ja arvutiklassis. 

RAAMATUKOGU TEENINDUS

Alates 01.12.2020 ei paku raamatukogu arvutimängude mängimise teenust.

Võimalik on enne raamatukogu külastamist soovitud teosed e-kataloogis ESTER ette tellida.

Soovitud raamatute kättesaamiseks ei pea tingimata ise kohale tulema. Võid ka

  • kirjutada volituse usaldusväärsele inimesele. Volitus võib olla nii paberkandjal kui digitaalne. Digiallkirjastatud volituse saab saata meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Blanketi leiad meie kodulehelt https://www.luts.ee/Lugejablanketid/volikiri.pdf
  • kasutada kärglaenutust (Sinu tellitud raamatule saab järele tulla lugeja, kellega sinu lugejakonto raamatukogu programmis ühendatud on. Kärglaenutuse kohta saad lähemalt lugeda siit https://www.luts.ee/index.php/raamatukogu-kasutamine/karglaenutus)
  • tellida raamatud pakiautomaati (saatmise tasu tuleb sul endal tasuda) https://www.luts.ee/index.php/teenused/pakiautomaaditeenus

Laenutähtaega on võimalik pikendada ilma kodust lahkumata kolmel viisil:

  • oma lugejakonto kaudu E-kataloogis ESTER
  • helistades pikendustelefoni numbrile 7361380
  • saates meili aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Viiviste või tasuliste teenuste eest tasumisel

Raamatute, ajakirjade jm tagastamine:

  • 24/7 on võimalik kontaktivaba raamatute tagastus meie raamatute tagastuskasti. Tagastuskastid asuvad väljaspool raamatukogu ruume nii peamajas kui harukogudes.

AVALIKUD SÜNDMUSED

Alates 30.11.2020 on kehtestatud raamatukogu direktori käskkirjaga COVID-19 ennetamiseks Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus järgmised piirangud:

Keelatud korraldada Tartu linnaraamatukogu kõigis siseruumides kontaktsündmusi, kus osalevad raamatukogus mitte töötavad inimesed. Keelatud on tegevustubade ja -vahendite kasutamine gruppidel, milles on enam kui 2 isikut, välja arvatud juhul, kui tegu on perekonnaga. Piirangud kehtivad kuni 28.02.2021.

Teavitame oma külastajaid kõigist raamatukogus kehtivatest reeglitest nii meie veebilehel www.luts.ee kui ka  sotsiaalmeedia kanalites.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee