Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head Tartu Linnaraamatukogu e-teenuste kasutajad, küsime Teie käest tagasisidet linnaraamatukogu kodulehekülje ja e-teenuste kasutamise kohta.
Küsitluse leiate siit

Soovitusi raamatukogu kasutamise kohta COVID-19 tingimustes loe lähemalt siit

Raamatukogu kasutamine COVID-19 tingimustes

Raamatukogu on endistviisi avatud

Alates 01.12.2020 on lubatud kasutada raamatukogu lugemissaale ja individuaalseid töökohti enam kui 15 minutit järjest ainult juhul, kui kantakse kaitsemaski või suu ja nina on kaetud. (Raamatukogu direktori Käskkiri nr 93). Nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele.

Käte desinfitseerimise vahendid leiad välisukse juures, lugemissaalides ja arvutiklassides.

Peamaja lifti kasutamine on lubatud järgides põhimõtet, et liftis viibib üks perekond või üks inimene korraga.

RAAMATUKOGU TEENINDUS

Alates 01.12.2020 ei paku raamatukogu arvutimängude mängimise teenust.

Võimalik on enne raamatukogu külastamist soovitud teosed e-kataloogis ESTER ette tellida.

Soovitud raamatute kättesaamiseks ei pea tingimata ise kohale tulema. Võid ka

  • kirjutada volituse usaldusväärsele inimesele. Volitus võib olla nii paberkandjal kui digitaalne. Digiallkirjastatud volituse saab saata meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Blanketi leiad meie kodulehelt https://www.luts.ee/Lugejablanketid/volikiri.pdf
  • kasutada kärglaenutust (Sinu tellitud raamatule saab järele tulla lugeja, kellega sinu lugejakonto raamatukogu programmis ühendatud on. Kärglaenutuse kohta saad lähemalt lugeda siit https://www.luts.ee/index.php/raamatukogu-kasutamine/karglaenutus)
  • tellida raamatud pakiautomaati (saatmise tasu tuleb sul endal tasuda) https://www.luts.ee/index.php/teenused/pakiautomaaditeenus

Laenutähtaega on võimalik pikendada ilma kodust lahkumata kolmel viisil:

  • oma lugejakonto kaudu E-kataloogis ESTER
  • helistades pikendustelefoni numbrile 7361380
  • saates meili aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Viiviste või tasuliste teenuste eest tasumisel

Raamatute, ajakirjade jm tagastamine:

  • 24/7 on võimalik kontaktivaba raamatute tagastus meie raamatute tagastuskasti. Tagastuskastid asuvad väljaspool raamatukogu ruume nii peamajas kui harukogudes.

AVALIKUD SÜNDMUSED

Alates 30.11.2020 on kehtestatud raamatukogu direktori käskkirjaga COVID-19 ennetamiseks Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus järgmised piirangud:

Keelatud korraldada Tartu linnaraamatukogu kõigis siseruumides kontaktsündmusi, kus osalevad raamatukogus mitte töötavad inimesed. Keelatud on tegevustubade ja -vahendite kasutamine gruppidel, milles on enam kui 2 isikut, välja arvatud juhul, kui tegu on perekonnaga. Piirangud kehtivad kuni 31.12.2020

Teavitame oma külastajaid kõigist raamatukogus kehtivatest reeglitest nii meie veebilehel www.luts.ee kui ka  sotsiaalmeedia kanalites.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee