Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 25. oktoobrist tuleb valitsuse korralduse kohaselt raamatukogu siseruumides kanda meditsiinilist maski, seda ei asenda enam suu ja nina katmine salli vms. Maskikandmise kohustus ei laiene  alla 12-aastastele lastele. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise kohta (v.a. alla 18-aastased), negatiivne testitulemus enam sissepääsu ei taga. Maskikandmine on rangelt soovituslik alates 12. eluaastast ka üritusel, kuhu pääseb sisse Covid tõendiga.

Lugeja ABC

TARTU LINNARAAMATUKOGU KASUTAMISE ABC

ID-kaart ja lugejapilet
Raamatute, ajakirjade, filmide, heliplaatide jm teavikute laenamiseks on vajalik ID-kaart, lugejapilet või raamatukogu poolt lugejapiletiga võrdsustatud dokument.

Esmane lugejapilet on tasuta. Duplikaat maksab 2,00 €. Lugejapilet antakse välja isikukoodi ja fotoga dokumendi alusel.

Laenutusõigus vajab pikendamist kord aastas. Selle kohta saate informatsiooni raamatukoguhoidjalt ja e-kataloogist oma lugejakontolt.

Võtke ID-kaart või lugejapilet alati raamatukokku kaasa ja ärge andke seda teistele isikutele edasi. Lugejapileti kaotamisest või leidmisest teatage palun kohe raamatukokku (tel 736 1380).

Kojulaenutus
Raamatuid, ajakirju, LPsid, CDsid ja DVDsid ning e-lugereid laenutame koju üldjuhul 21 päevaks.

Tähtaega pikendame 10 korda, aga mitte varem kui 10 päeva enne tähtaja lõppemist ja ainult siis, kui raamatuid ei vaja teised lugejad. Lugeja saab tähtaega ise pikendada e-kataloogis ESTER, telefoni teel või e-postiga.

Viimase poolaasta ajakirju, CD-ROMe ja suure nõudlusega raamatuid laenutame koju 7 päevaks ning nende tähtaega ei pikendata.

Tagastamine
Tagastada võib igasse Tartu Linnaraamatukogu laenutuspunkti.

Viivis
Laenutustähtaja ületamise eest arvestame viivist iga hilinetud tööpäeva eest järgmiselt:

21-päevase laenutuse korral täiskasvanutelt 0,06 € teaviku pealt; kuni 16-aastastelt lastelt 0,01 € teaviku pealt.

Kõikidele seitsmeks või üheks päevaks laenutatud teavikutele kehtib viivis 0,06 € iga üle tähtaja läinud päeva eest.

Lugejatelt alates 65. eluaastat ei võeta viivist 21 päevaks laenutatud trükiste eest, ülejäänud juhtudel võetakse.

Meeldetuletused
Raamatukogu saadab laenutähtaja saabumise kohta lugeja e-posti aadressile meeldetuletusi, kuid lugeja vastutab raamatute õigeaegse tagastamise eest isegi juhul, kui ta pole meeldetuletust mingil põhjusel kätte saanud.

Minu ESTER ja salasõna
Salasõna abil saate vaadata oma lugejakontot e-kataloogis ESTER (laenutused, tagastamistähtajad, tekkinud viivis, laenujärjekorra saabumine, pikendamisvõimalus). Salasõna saate endale valida e-kataloogis või raamatukogus.

Tasulised teenused
Koopiate valmistamine, printimine, skaneerimine, raamatukogudevaheline laenutus (RVL), sülearvutite laenutus ja arvuti kasutamine üle 1 tunni päevas on tasuline. Samuti on tasulised telefoni või kirja teel edastatud meeldetuletused. Tasuliste teenuste hinnakirja leiate raamatukogu kodulehelt ja võite küsida raamatukoguhoidjalt.

Kontakt
Teatmepäringud: tel 736 1382
Tagastamistähtaja pikendamine ja üldinfo: tel 736 1380
e-postiga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koduleht: www.luts.ee
E-kataloog ESTER: www.ester.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee