Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Köitekunstinäitus “Tallinna Suurgild ja gildimaja”

15.12.2011

Tartu Linnaraamatukogu IV korruse fuajees on 14. detsembrist – 20. jaanuarini avatud köitekunstinäitus “Tallinna Suurgild ja gildimaja”.

2010. aastal tähistas Suurgildi hoone kui Tallinna üks vanimaid ja esinduslikumaid ehitisi 600-aastast juubelit. Eesti Ajaloomuuseum on koostanud põhjaliku raamatu, mis kajastab Suurgildi hoone ajalugu ja hoones toimunud mitmekesiseid sündmusi. Trükis on varustatud rikkalike illustratsioonidega.
Käsitlemist leiavad Suurgildi hoone ehituslugu, Suurgildi ja Börsikomitee tegevuse ja liikmeskonna ajalugu, Suurgildi hoones läbi aegade toimunud üritused ja Ajaloomuuseumi tegevus samades ruumides.

Köitekunstnikel oli suurepärane võimalus oma nägemuse järgi kujundada väärikas rüü mahukale teosele. Ajaloolist teemat interpreteerides ja kaasaegse köitekunsti võtteid ning võimalusi kasutades on kunstnikud saavutanud huvitava ja omanäolise tulemuse.
Kõrvuti uudsete lahendustega on ka köiteid, mis järgivad nahakunsti väärikaid traditsioone, pakkudes vaatajale nii avastamis- kui ka äratundmisrõõmu.

Näitusel on eksponeeritud 28 autori tööd:
Tiia Eikholm, Illu Erma, Rene Haljasmäe, Eve Kaaret, Silvi Kalda, Urve Kolde, Sirje Kriisa, Ene Kõnnussaar, Maila Käos, Ivi Laas, Kaia Lukats, Rutt Maantoa, Luule Maar, Ruuda Maarand, Piret Männa, Kaire Olt, Tiina Piisang, Tähti Roostalu, Signe Taremaa, Maie Teivik, Rita Tänav-Veldemann, Lemmi-Silvi Velmre, Eve Vetemaa, Esta Voss, Tiiu Vijar; EKA nahakunsti osakonna üliõpilased: Anneli Filipov, Mari Maripuu, Jass Reilent.

Näitus jõudis raamatukokku Eesti Nahakunstnike Liidu ja Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna vahendusel.

Info: www.nahakunst.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee