Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Epp Katus kogub näitusele mitut moodi portreed

08.12.2011

12. detsembri õhtul alates kella 17.30-st saab Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis vaadata Epp Katuse maalide ja joonistuste näitust “Portreed mitut moodi”. Näituse valmimist tähistab kunstnik autoritehnikas jõulupostkaartide ja maalide müügiga ning joonistab kohapeal soovijatele tasuta portree. Epp Katus ootab huvilisi kuni kella 20-ni.

Näitusel “Portreed mitut moodi” on väljas alates 2003. aastast valminud portreed. Epp Katuse sõnul võlub teda portreede joonistamine, sest iga inimesega on kaasas terve maailm. Portreed maalides või joonistades avaneb kunstnikule portreteeritava sisemine olemus, ta tunnetab, kuidas elu on inimest vorminud ja püüab tabada tabamatut. Kunstnik näeb inimesi erinevalt, mõni on kui pliiatsijoonistus, teine jälle värvilisem, vastavalt sellele on valitud ka vahendid kujutamiseks.

Epp Katus on lõpetanud 2004. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna. Joonistamise juurde jõudis ta varem, maalima on hakanud viimastel aastatel.
Epp Katus töötab õpetajana Tartu Laste Kunstikoolis ja maaliõpetajana Mainori Kõrgkoolis. Isiknäitustega on ta esinenud alates 2003. aastast põhiliselt Tartus. Käesolev näitus on tänavu juba kolmas – aasta esimeses pooles olid Epp Katuse maalinäitused Loov galeriis ja Tasku kaubanduskeskuses.

Linnaraamatukogus saab näitust “Portreed mitut moodi” vaadata 13. jaanuarini.

Lisateave: Epp Katus tel 53 506719, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee