Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Vikipeedia tähistab sünnipäeva

31.10.2011

Eestikeelse Vikipeedia loojad kutsuvad 3. novembril kell 18 kõiki huvilisi Tartu linnaraamatukogu saali, et tähistada eestikeelse Vikipeedia 9ndat ja rahvusvahelise vaba entsüklopeedia 10ndat sünnipäeva. Kavas on kaks ettekannet, seejärel võimalus nautida teed ja kringlit, esitada küsimusi vikipedistidele ning arutleda omamaise entsüklopeedia arengu kiirendamise üle.

Eesti noorim teadusdoktor, tänavu 24-aastasena krüptograafia alal doktoritöö kaitsnud
Margus Niitsoo peab ettekande “Teadmised muutuvas maailmas” ning TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna arvutitehnika programmijuht Karl Kruusamäe kõneleb teemal “Üks lugu Vikipeedia kasutamisest õppetöös: arvutiriistvara II”.

Kümne aastaga on ingliskeelne Vikipeedia saanud üheks kõige olulisemaks võrgu kaudu kättesaadavaks allikaks ning eestikeelne Vikipeedia on üheksa aastaga kasvanud Eesti suurimaks entsüklopeediaks. Eesti keeles lisandub aastas ca 11 000 artiklit ja nii jõuab meie oma veebientsüklopeedia juba vähem kui aasta pärast 100 000 artiklini. See ei ole aga kindlasti lagi ei kasvukiiruse ega artiklite arvu osas.

Eestikeelse Vikipeedia loojad ootavad kõiki huvilisi arutlema, kuidas omamaise entsüklopeedia arengut nii mahus kui kvaliteedis kiirendada.

Täiendav teave: Ivo Kruusamägi, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee