Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Raamatukoguhoidjate jõuproov toimub Tartus

19.10.2011

25. oktoobril kell 11.00 algab Tartu Linnaraamatukogu arvutiklassis (Kompanii 3/5) raamatukoguhoidjate üle-eestilise infootsingu võistluse lõppvoor. Võistlus “Infootsing internetist” toimub üleriigiliste raamatukogupäevade “Kohtume raamatukogus” raames ja saab teoks juba neljateistkümnendat korda.

Finaalile eelnes 10. oktoobril eelvoor, milles osales 50 võistlejat nii
teadus-, eriala- kui rahvaraamatukogudest. Eelvoorus tuli 12 tunni jooksul
otsida internetist vastuseid 20 küsimusele. Vastamine nõudis nii oskusi,
teadmisi kui ka küsimustele loogilist lähenemist.

Meid ümbritsevas informatsioonis orienteerumine ja lugejate juhatamine just neile vajaliku informatsiooni juurde kuulub raamatukoguhoidja igapäevaste tööülesannete hulka. Üha enam tuleb lugejate küsimustele vastuseid otsida mitte üksnes raamatutest vaid ka internetist. See eeldab kursisolemist veebiavarustes pakutavaga ja kiiret loogilist mõtlemist. Infootsingu võistlus püüabki välja selgitada, kes on osavam ja kiirem.

Eelvooru 10 paremat pääses võistlema lõppvooru. Finaalis asuvad mõõtu
võtma raamatukoguhoidjad Tallinna, Pärnu, Tartu, Põlva ja Kohtla-Järve
linnaraamatukogust ning Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Ülenurme, Pärnu Kutsehariduskeskuse ja Eesti Rahva Muuseumi raamatukogust.

Võistluse korraldamise õiguse saab järgmisel aastal tänavu võitnud raamatukogu.
Tartu Linnaraamatukokku tõi möödunud aastal võidu Krõõt Kaljusto-Munck,
tema korraldada oli võistlus ka 2009. aastal. Esmakordselt tõi võidu Tartu Linnaraamatukokku 2002. aastal Tiina Sulg.

20.–30. oktoobrini kestvate raamatukogupäevade ajal püüab Tartu Linnaraamatukogu olla kohtumispaik nii hea kirjanduse kui selle loojatega. Lugejatega tuleb kohtuma tuntud ulme- ja krimikirjanik, hetkel apteeker Melchiori lugudega üheks kõige loetavamaks eeesti kirjanikuks tõusnud Indrek Hargla ja raamatu “Minu Omaan” autor Meeli Lepik. Traditsioonilise muinasjutupäeva külaline on raamatu “Kuraditosin kratijuttu” autor Heli Illipe-Sootak, toimub kirjanduskohvik ja avatakse raamatunäitus Tartu väikekirjastuste “Odamees” ja “Sõnavara” väljaannetest. Sündmuste kava leiab huviline raamatukogu kodulehelt www.luts.ee.

Täiendav info infootsingu võistluse kohta:: Halliki Jürma, tel 7361 383
Ülo Treikelder, tel 7361 393

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee