Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2011 Tosin akvarelli Tartu Linnaraamatukogus

08.10.2011

10. oktoobrist kuni 7. novembrini on Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis avatud Endel Valk-Falk’i näitus “Tosin akvarelli”. Tartus eksponeeritud valik akvarellidest moodustab umbes veerandi kunstniku järgmiseks aastaks planeeritud juubelinäitusest Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus.

Köiteajaloolane, -kunstnik ja -restauraator Endel Valk-Falk on sündinud Rakveres (1932) ja lõpetanud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis nahakunsti eriala. Alates 1964. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu Liige. E. Valk-Falk on töötanud Eesti Kunstimuuseumis, Ennistuskojas Kanut jm, aga ka Tartu Ülikooli ja Eesti TA raamatukogus. Autori viimased tööaastad Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2001 –2007) olid pühendatud köitekunsti ajaloo loengutele ning värvusõpetuse ja batikatehnika rakendamisele nahkehistöös.

Endel Valk-Falk’i sõnul juhatas ta maalimise juurde ahvatlus jäädvustada etnograafilist materjali ja meeleolukaid looduspilte, samuti huvi värvuste õpetuse vastu.

Endel Valk-Falk on ka mitme trükise autor ja koostaja. Tema sulest on ilmunud näiteks “Eduard Taska ja eesti köitekunst” (1994) ja “Pärlikee: mälestusi Adele Reindorffist” (2000), samuti raamatuajalooalaste kirjutiste kogumik “Verba volant, scripta manent” (2008).

Täiendav teave tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee