Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Linnaraamatukogus tuleb vene kirjanduse nädal

23.09.2011

26. septembrist kuni 1. oktoobrini toimub Tartu Linnaraamatukogus kirjandusnädal, mis pakub sündmusi nii täiskasvanutele kui lastele. Tänavu kuuendat korda toimuva kirjandusnädala käigus saavad eesti ja vene keelt kõnelevad raamatusõbrad kohtuda Eestis elavate vene keeles kirjutavate autoritega, esitatakse lavakava V. Majakovski luulest, näidatakse filmi Sergei Dovlatovist, müüakse venekeelseid raamatuid, minnakse jalutuskäigule Raadi kalmistule, tehakse kahes keeles nukuteatrit ja palju muudki.

Vene kirjanduse nädala korraldaja Yaroslava Shepeli sõnul ei saa kirjandusnädala sündmusi koondada ühe konkreetse teema alla, aga see ei tähenda, et esinejate ja autorite valik oleks juhuslik. Otse vastupidi – käsitlemiseks ja tutvustamiseks on valitud autorid, kes hetkel võiksid huvi pakkuda nii eesti kui vene lugejale.

Kirjandusnädala avab Vene Draamateatri näitleja Sergei Tšerkassov, kelle repertuaaris on palju kirjanduslik –muusikalisi lavakavasid, aga Tartus loeb ta Majakovski luulet, sest tänavu ilmus eesti keeles ja sai suure lugejamenu osaliseks Bengt Jangfeldti raamat “Mäng elu peale: Vladimir Majakovski ja tema lähikond “. Esinejate hulka kuulub samuti eesti-vene kirjanik P. I. Filimonov , kelle teos “Mitteeukleidilise geomeetria tsoon” tõlgiti eelmisel aastal eesti keelde.

3.septembril oleks saanud 70.aastaseks mõnda aega Tallinnas elanud kirjanik Sergei Dovlatov. Augustis Tallinnas toimunud Dovlatovi päevadel näidati esmakordselt
E. Agranovskaja ja N. Šarubini tänavu valminud filmi “Te saate mu üle uhkust tunda. Dovlatov” , nüüd esitlevad autorid filmi Tartu publikule. Dovlatovile on pühendatud ka kirjandusõhtu, kus tema loomingu austajad loevad katkendeid tema teostest.

Esmakordselt otsustas vene kirjanduse nädal väljuda raamatukogu seinte vahelt. Nii saab koostöös kinoga Athena teoks vene filmi päev. Filmivalik võiks huvi pakkuda nii nooremale kui vanemale vaatajale. Vaatamiseks on kolm kirjandusega seotud filmi nõukogude ja vene kino erinevatest ajastutest: N. Mihhalkovi film “Lõpetamata pala pianoolale” on valminud A.Tšehhovi jutustuste ainetel, F. Jankovski film “Riiginõunik” B. Akunini samanimelise romaani ainetel ja kuulus nõukogude film ”Kured lendavad” (Cannes’i filmifestivali Kuldse palmioksa laureaat 1958. a) filmiti V. Rozovi näidendi “Igavesti elavad” ainetel.

Kirjandusnädala sisse mahub veel Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppejõu Roman Leibovi loeng, kirjanduskohvik ning jalutuskäik Raadi kalmistul koos professor Ljubov Kisseljovaga.

Üritused on osalejatele tasuta, v.a. filmid kinos Athena. Kirjandusnädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendav teave: Yaroslava Shepel tel 736 1383

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee