Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Üks laevuke lääb üle vee

21.06.2011


Tartu Linnaraamatukogu II korruse näitusesaalis on kuni 14. juulini avatud laevandust ja laevu tutvustav näitus „Üks laevuke lääb üle vee”. Näituse põhiosa moodustavad laevadega seotud raamatud tehnikakirjanduse osakonnast ja merendusega seotud ilukirjanduslikud teosed, haruldase tõmbenumbrina on aga välja pandud viis Anton Galkini valmistatud laevamudelit.

Viiest Anton Galkini mudelist torkavad kõigepealt silma kolm suuremat: Francis Drake’i galeoon „Golden Hind“, Hansa kaubalaev ja klipper "Merinõid“ (Sea Witch). Lisaks on vaatamiseks välja pandud kaks pudelisse paigutatud mudelit. Anton Galkin on Tartus elav meremees, kes on hobikorras mudeleid valmistanud juba kooliajast peale. Anton Galkini laevamudelid on olnud väljas Tallinna Meremuuseumis, aga Tartus eksponeeritakse neid esmakordselt.

Laevaraamatud on paigutatud erinevate laevatüüpide järgi, alates vanimatest puukoorest lootsikutest kuni kaasaegsete sõjalaevadeni. Eraldi on pandud välja Eesti laevanduse aastaraamatud ning raamatukogus olevasolevate laevandusalaste ajakirjade numbrid. Laevade ja laevandusega seotud ilukirjandus paikneb kahes vitriinis. Loomulikult tuli selles populaarses valdkonnas ka ilukirjanduse puhul teha omad valikud.

Täiendav teave: tehnikakirjanduse osakond tel 736 1392 (Ülo Treikelder)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee