Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Linnaraamatukogu avab Anne kanali ääres rannaraamatukogu

01.06.2011

Teisipäeval, 7. juunil avab Tartu Linnaraamatukogu Anne kanali ääres rannaraamatukogu seitsmenda hooaja. Raamatukogu on avatud 7. juunist kuni 13. augustini, teisipäevast laupäevani kell 11.00-18.00 kanali Turusilla poolses servas puude ja päikesevarju all.

Rannaraamatukogu saab teoks koostöös MTÜ-ga Öökull. Lugemisvara on linnaraamatukogu poolt, kirjanduse pakkumise ja laenutamise on enda peale võtnud Tartu Õpilasmaleva linnarühma noored.

Iga päev on rannas värsked ajalehed ja valik erinevaid ajakirju. Raamatuvalikus on peamiselt kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus. Lugemiseks pakutakse kirjandust lastele ja täiskasvanutele nii eesti kui vene keeles ja lugejapiletit ei küsita.

Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia ja seepärast on kõik lugejad, kellele rannaraamatukogu valik napiks jääb, oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis on avatud tööpäeviti 9-20 ja laupäeviti 10-16. Alates 25. juunist kuni 20. augustini töötab linnaraamatukogu suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18.

Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogus, mängides lasteosakonnas lastega lauamänge, lugedes väiksematele raamatukogu lugejatele muinasjutte, korrastades riiuleid, kontrollides tagastatud filme ja tehes muid lihtsamaid raamatukogutöid.

Juulikuus toimub Anne kanali ääres lisaks raamatute ja ajakirjanduse laenutamisele muudki huvitavat. Noortel on võimalus koos noorsootöö praktikandiga kätt ja jalga proovida meeskonna-, palli- kaardi- ja laumängudes.

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja puhkajad leiavad endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

Täpsem info: Ewa Roots tel 736 1399 (raamatukogu personalijuht)

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee