Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Linnaraamatukogus mängitakse vaatemängu Vilde ja Tuglase "kirjasõjast"

04.04.2011

Tartu Linnaraamatukogu sünnipäevanädala raames etendub 6. aprillil kell 18.00 raamatukogu saalis KA Teatri etendus “Tulemängud”. Vaatemängu Eduard Vilde ja Friedebert Tuglase kirjavahetusest on koostanud ja lavastanud Jaan Urvet.

Tuglase ja Vilde kirjadest, esseedest, artiklitest ja kõnedest valminud lavaloos võtavad kahe suurkirjaniku suhted kohati lausa sõjasuhte mõõtmeid. Pingestatud "kirjasõda" hiilgab meie kirjameeste vaimukatest kalambuuridest ja mõttesähvatustest, hinnangutest kirjandusele ja kultuuripoliitikale tervikuna. Etenduse lavastaja Jaan Urveti sõnul on kirjandusklassikute mõtted üllatavalt aktuaalsed tänagi. Lavastuses mängib Jaan Urvet ise Eduard Vildet, Tuglase rollis on Kristjan Kuntu.

2002. aastal Tallinna Toomklubi projektiteatrina loodud KA Teater on oma repertuaaris orienteerunud väärtkirjandusele. Teater on mänginud näiteks Peruu kirjaniku Alonso Alegria kahemehe-draamat “Niagaara”, Mats Traadi “Harala elulugusid”, Andres Ehini vabaõhuetendust “Saatuslik kihlvedu”. KA Teater on osalenud mitme etendusega rahvusvahelistel teatrrifestivalidel.

Linnaraamatukogu sünnipäevaprogramm jätkub nädala lõpuni. 7. aprillil kell 18 on raamatukogus külas kirjanik ja rännumees Olev Remsu, 8. aprillil kell 17 jagavad lugemissoovitusi kirjanikud Piret Bristol ja Veiko Belials ning 9. aprillil kell 12 ajavad juttu ulmekirjanduse auhinna Stalker kahekordsed võitjad Leo Kunnas ja Veiko Belials.

Täiendav info teatri kohta: Jaan Urvet tel 6441149, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. www.kateater.toomklubi.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee