Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2011 Tartu Linnaraamatukogu kutsub sünnipäevanädalal e-lugereid laenutama

30.03.2011

 

Tartu Linnaraamatukogu tähistab 5.-9. aprillini kestva sünnipäevanädalaga raamatukogu asutamise 98. aastapäeva. Sünnipäevanädal toob kaasa kaks uuendust lugejateeninduses – e-lugerite laenutuse ja kaardimakseterminalid. Sünnipäeva kultuuriprogrammis on teatrietendus ja lugemissoovitused, esinevad kirjanikud Olev Remsu, Leo Kunnas, Piret Bristol, Veiko Belials ja Mati Soonik. TEA kirjastus esitleb uusimaid veebikeskkondi ning müüakse nii uusi kui kasutatud raamatuid.

E- raamatu lugerite laenutus algab 5. aprillil keskkogu tehnikakirjanduse osakonnas. Kuue lugeri hankimiseks eraldas linnavalitsus sihtotstarbeliselt 1000 eurot. Elonexi lugereid laenutatakse välja 7 päevaks. E-lugerid võimaldavad muuta kirja suurust, nad on kerged, kaaluvad alla paarisaja grammi ja võimaldavad seadmesse laadida sadu raamatuid.

Raamatukogus on lugeritesse laaditud nn klassikapakett, valik teoseid eesti ja maailma kirjandusklassikast, mille autoriõigused on vabad (st autori surmast on möödunud 70 aastat). Lugerites on olemas näiteks A. H. Tammsaare, E. Bornhöhe, A. Kitzbergi, välisautoritest W. Shakespeare’i ja O. Wilde teoseid.

Kui raamatukogu pakutud valik ei rahulda, võib lugeja osta endale ise e-raamatuid ja neid laenatud seadme abil lugeda. Kahjuks puudub hetkel Eestis võimalus osta uusi e-raamatuid raamatukogus laenutamiseks nii, et oleks garanteeritud autoriõiguste kaitse.

E-lugerite laenutamise näol on tegemist pilootprojektiga, mis peaks välja selgitama lugejate vajadused, raamatukogu võimalused ja tulevased koostööpartnerid.

Alates aprillist saab linnaraamatukogus tasuda viiviseid jt makseid kaardiga. Kaardimakseterminalid on paigaldatud keskkogu ajakirjanduse saali ja kolme harukogusse, igas laenutuspunktis seda võimalust siiski ei ole. Seni arveldati sularahas ja pangaülekandega.

Sünnipäevanädala kava pakub sündmusi erineva maitsega kirjandushuvilistele. 6. aprillil mängib KA Teater lavalugu Eduard Vilde ja Friedebert Tuglase “kirjasõjast” pealkirjaga “Tulemängud”. Koostöös kirjastusega Petrone Print toimuva vestlusõhtu külaliseks on 7. aprillil kirjanik ja rännumees Olev Remsu, vestlusteemaks raamat “Minu Neenetsimaa”. Sünnipäevanädala traditsioonilised lugemissoovitused on kavas 8. aprillil, soovitajateks kirjanikud Piret Bristol ja Veiko Belials. 9. aprillil ajavad raamatukogus juttu ulmekirjanduse auhinna Stalker kahekordsed võitjad Leo Kunnas ja Veiko Belials. Lastega tuleb seekord kohtuma Mati Soonik.

Sünnipäevanädala täielik kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee. Kõik huvilised on oodatud ja üritused linnarahvale tasuta.

Täiendav teave e-lugerite laenutuse kohta: tehnikakirjanduse osakonna juhataja Ülo Treikelder tel 736 1393

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee