Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Raamatukogupäevad on jälle käes

20. oktoobril algavad traditsioonilised üleriigilised raamatukogupäevad, mis kestavad 30. oktoobrini. Käesoleva aasta raamatukogupäevade juhtmõte on “Kohtume raamatukogus” rõhuga põlvkondade sidususele ja solidaarsusele. Raamatukogupäevade ajal toimub Eestimaa raamatukogudes arvukalt sündmusi lugejatele, aga ka mitmeid raamatukoguhoidjate erialaseid kohtumisi ja jõukatsumisi nagu mälumäng ja infootsinguvõistlus. Tartu Linnaraamatukogu kutsub lugejaid näituse avamisele, kontserdile, kirjanduskohvikusse ning kohtumisõhtutele dramaturgide ja kirjanikega.

Rohkem kui kümmekond aastat on raamatukogupäevade ajal 23. oktoobril tähistatud eesti raamatu päeva. Linnaraamatukogus avatakse sel päeval raamatunäitus “Tartu väikekirjastusi 2: kirev rida Istandikust Salapolizeinikuni”, mille on koostanud väliseesti ja vanema raamatu osakond. 24. oktoobri õhtul kavas oleva vestlusõhtu “Kes või mis on dramaturg” külalisteks on Urmas Lennuk ja Sven Karja teatrist Vanemuine. 25. oktoobril on kord kuus toimuvas kirjanduskohvikus vaatluse all austria kirjaniku Daniel Glattaueri bestseller “Hea põhjatuule vastu” ja külas teose tõlkija Piret Pääsuke. Raamatukogupäevadele paneb 29. oktoobril punkti kirjandusõhtu Urmas Vadiga. Küsimusi esitab Berk Vaher ja kindlasti tuleb juttu Vadi uuest romaanist “Tagasi Eestisse”.

Kõige tihedamaks päevaks tõotab kujuneda 25. oktoober, mil lisaks pärastlõunasele kirjanduskohvikule on kavas ka Tartu ansambli Puhkus kontsert “Sügisõhtud”, kus esitamisele tuleb bändi asutaja Riho Kalli autorilooming. Samal päeval toimub arvutiklassis üle-eestilise raamatukoguhoidjate võitluse “Infootsing internetist” lõppvoor.

Oktoobri alguses toimunud infootsingu võistluse eelvoorus osales 66 raamatukoguhoidjast kogu vabariigist. Finaalis võistlevad eelvooru kümme paremat, kes esindavad kümmet erinevat raamatukogu, näiteks Tallinna Tehnika Ülikooli raamatukogu, Põlva Keskraamatukogu, Tartu Linnaraamatukogu. Infootsingu võistlus toimub tänavu juba viieteistkümnendat korda ja neljal korral on võidu koju toonud Tartu Linnaraamatukogu töötajad, viimati eelmisel aastal. Võistluse korraldamise au ja kohustus langeb alati võitja raamatukogule.

Raamatukogupäevade sisse jääb koolivaheaeg ja seetõttu toimub lasteüritusi lausa iga päev. Keskkogus loetakse ette Kristiina Kassi uut raamatut “Õpetaja Kusti kummitab”, meisterdatakse ehteid ja nööpe, harukogud on panustanud lauamängudele.

Raamatukogupäevade täielik kava on väljas linnaraamatukogu kodulehel www.luts.ee

Täiendav teave: lasteüritused: Ädu Neemre tel 736 1390

 infootsingu võistlus Ewa Roots tel 736 1399

 sündmused Linda Jahilo tel 736 1374

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee