Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Linnaraamatukogus algab vene kirjanduse nädal

20.09.2012

 

24. septembrist kuni 1. oktoobrini toimub Tartu Linnaraaamatukogus kirjandusnädal, mis kutsub osalema nii eesti kui vene keelt kõnelevaid vene kirjanduse ja kultuuri huvilisi kaaslinlasi. Juba seitsmendat korda toimuva kirjandusnädala kavas on sündmusi nii lastele kui täiskasvanutele alates kirjanikega kohtumistest ja lõpetades filmiseanssidega.

Tänavuse kirjandusnädala märksõnadeks on 1812. aasta ja Napoleoni sõjakäik Venemaale ning kuulsa filmirežissööri Andrei Tarkovski 80. sünniaastapäev. Kogu nädala kava ei ole siiski tagasivaatav ja ajaloole pühendatud, sealt leiab ka hetkel aktuaalseid teemasid ja autoreid: esinema tuleb praegu Eestis kõige hinnatum eestivene kirjanik Andrei Ivanov, tema romaani "Peotäis põrmu” üle arutletakse kirjanduskohvikus, samuti astub publiku ette näitleja Rein Pakk, kes Vanemuise värskes etenduses mängib Oblomovit. Koos Rein Pakuga kõneleb Ivan Gontšarovi romaanist "Oblomov" TÜ dotsent Lea Pild. (Gontšarovi sünnist möödus tänavu 200 aastat.) 

Igal aastal püüavad korraldajad esinema kutsuda ka vene kirjandusele ja kultuurile pühendunud tartlasi, tänavu on selleks Igor Gubermani luulet tõlkiv Aleksandr Paškov ning kodu- ja kultuuriloolane Malle Salupere, kes kõneleb 1812. aastal Napoleoni vastu võidelnud tartlastest. Annelinna raamatukogus toimuvad kirjandusnädala üritused lastele, külla tulevad kodulinna kirjanikud Inga Ivanova ja Niina Treifeld. 

Raamatukogus on avatud näitus ”1812. aasta vene kirjanduses”, kuhu on välja pandud tartlase Juri Sõtšovi meisterdatud tinasõdurid.

Teist aastat teevad kirjandusnädala korraldajad koostööd Tartu väärtfilmikinoga, mis Eesti filmi juubeliaastal on saanud nime Tartu Elektriteater. Elektriteatris linastuvad A. Tarkovski ulmekirjandusel põhinevad filmid “Stalker” ja “Solaris”. Tartu Linnaraamatukogu saalis näitavad aga oma uut filmi “Tarkovski. Ristumised” Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubin.

Kirjandusnädala korraldaja Yaroslava Shepeli sõnul on vene kirjanduse nädala eesmärk tuua ühte saali kokku nii eesti kui vene rahvusest kirjandushuvilised, tutvustada vene kirjandust ja Eestis elavaid vene keeles kirjutavaid autoreid. Kõik üritused on tasuta, ainsaks erandiks Elektriteatris linastuvad filmid. Kirjandusnädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendav teave: Yaroslava Shepel tel 736 1383

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee