Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Linnaraamatukogus avati kolme kunstniku ühisnäitus "Triangel"

25.05.2012

 

25. maist kuni 29. juunini on Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis ning II ja III korruse fuajees vaadata Ove Büttneri maalid, Tiit Rammuli graafika ning Andrus Rõugu maalid ja joonistused. Trianglit võib mõista mitmeti, antud juhul hõlmab see kolme Tallinna kunstniku loomingu koosesitust. 

Andrus Rõuk eksponeerib oma töid linnaraamatukogus esmakordselt, aga Ove Büttner ja Tiit Rammul on linnaraamatukogu külastajale tuttavad juba aastast 2006, mil näidati tartlastele ühisnäitust “Vanaisad”. Sellest ajast alates on Ove Büttner kord aastas koostanud linnaraamatukogu jaoks näituse, vahel on temaga liitunud ka Tiit Rammul.

Ove Büttner on sündinud 1959. aastal Tallinnas ja lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala 1989. aastal. 1990. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja mitmel pool Eesti kunstigaleriides, millest suur osa on olnud isikunäitused. 

Käesoleval näitusel on väljas tema 2012. aasta kevadel valminud maalid.

Tiit Rammul on sündinud 1964. aastal Tartus. Õppinud aastatel 1979–1983 Tartu Kunstikoolis dekoraatori erialal ja 1983–1990 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika erialal. Osalenud mitmetel näitustel, sealhulgas koos Ove Büttneriga. 2004. aastal kujundas ta nelja fassaadiakent Eesti Esindusele Euroopa Liidus (Brüssel). 2006. aastal sai ta Tallinna IV rakenduskunsti triennaalil “Kaks lähedast” Grand Prix rühmituses MUKI (Kersti Laanmaa ja Tiit Rammul). Tegelenud on ta peamiselt raamatukujunduse ja muude kujundusgraafiliste üllitiste loomisega. Osalenud plakatinäitustel 1990ndatel ja kaasagsetel Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) väljapanekutel plakatitega. Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige alates 2006. aastast.

Näituse “Triangel” kolm tööd on valminud talvise Lõuna-India reisi muljetest. 

Andrus Rõuk on sündinud 1957. aastal Tallinnas ja lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi teatrikujunduse eriala 1989. aastal. 1993. aastast on ta Maalikunstnike Liidu liige ja Eesti Kunstnike Liidu liige. 

Tema abstraktsed maalid väljendavad tema ideaalse maailma otsinguid. Ta teeb paralleelselt katsetusi ekspressiivse loomingu suunas. Eksponeeritud joonistused on inspireeritud puhtalt alateadvusest, mis väljendavad soovi luua.

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kontakt raamatukogus: tel 736 1374

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee