Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Vaatluse all on õudus ja üleloomulikud jõud lastekirjanduses

10.04.2012

 

12.aprillil kell 10.00 kogunevad Tartu Linnaraamatukogu saali kirjanduspäevale „Parem lõputu õudus kui õudne lõpp“ kirjandusuurijad, kriitikud, pedagoogid, raamatukoguhoidjad ja tudengid, et koos arutleda laste- ja noortekirjanduse üle.

Tänavusel kirjanduspäeval on vaatluse all õudus ja üleloomulikud jõud laste- ning noortekirjanduses. Alfred Hitchcock on öelnud:” Salapäraste ja jubedate lugude lugemine mõjub inimesele hästi: te vabanete alateadvuses pesitsevatest ohtlikest mõtetest ning ihadest, mille olemasolu te iseendalegi ei söanda tunnistada.”

Kirjanduspäeval osalejad kavatsevadki uurida, kas kuulsa filmirežissööri sõnadel on tõepõhi all.

Kirjanduspäeva avab Mihkel Kunnus ettekandega kirjanduse arengu- ja tajupsühholoogilistest aspektidest. Tallinna Ülikooli õppejõud Ave Mattheus heidab pilgu eesti laste ja noorte õuduskirjanduse algusaegadele, tulevane kirjandusuurija Triin Lees vaatleb nõia kuju meie lastekirjanduses ja noorkirjanik Reeli Reinaus võtab vaatluse alla üleloomulikkuse. Kirjanduspäeval peavad ettekande veel TÜ õppejõud Andrus Org, kirjandusuurija Jaanika Palm, teleajakirjanik Aivi Parijõgi ja mitmed teised, teemad ulatuvad žanripoeetikast koledate elukateni lastekirjanduses.

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna eestvedamisel toimuv kevadine algupärase lastekirjanduse päev on juba neljateistkümnes ning saab teoks koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Tallinna ja Tartu Ülikooliga ning mitmete pühendunud kirjandusuurijate toel.

Algupärase lastekirjanduse päev annab võimaluse kodumaise laste-ja noortekirjanduse üle arutlemiseks inimestele, kes sellega oma igapäevatöös kokku puutuvad, aga ka kõigile teistele huvilistele, kes kirjanduse suhtes ükskõiksed pole.

Kirjanduspäeva täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee

 Täiendav info: linnaraamatukogu laste ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre 

 Tel. 7361 389 e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee