Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Tartu Linnaraamatukogu kutsub sünnipäevale

02.04.2012

 

Tartu Linnaraamatukogu tähistab aprillikuu teisel nädalal 99. sünnipäeva. Huviliste jaoks saab kättesaadavaks kirjandus- ja kultuurilooline veebileht “Tartu ilukirjanduses” ning üle pika aja on taas üks päev viivisevaba. 9.-13. aprillini kestva sünnipäevanädala kavas on lugemissoovitused, virtuaalne jalutuskäik, luuleõhtu, ettekandepäev lastekirjandusest ja pikk filmiõhtu.

Sünnipäevanädalale annab tänavu oma näo Eesti filmi 100. sünnipäev - esmakordselt toimub raamatukogus filmiõhtu, kus linastub täispikk mängufilm ja filmile eelneb kohtumine filmimeeskonna liikmetega. 13. aprillil on külas režissöör Arvo Iho oma filmiga “Karu süda”, mis valmis 2001. aastal Nikolai Baturini samanimelise romaani ainetel. Arvo Iho vestluskaaslasteks on filmi kunstnik Silver Vahtre ja semiootik Peeter Torop. Lugemissoovitusi tulevad filmiaastal jagama näitlejad Maarja Jakobson, Külliki Saldre ja Hannes Kaljujärv, kes kõik on mänginud ka Eesti filmides.

11. aprillil toimuval luuleõhtul esinevad Gustav Suitsu luuleauhinnaga pärjatud Carolina Pihelgas ja Indrek Hirv. Lastega tuleb kohtuma luuletaja ja ajakirjanik Sulev Oll, aga lastekirjanduse loojad, uurijad ja vahendajad kogunevad 12. aprillil traditsioonilisele algupärase lastekirjanduse päevale, mille teema on tänavu “Parem lõputu õudus kui õudne lõpp: üleloomulik laste- ja noortekirjanduses”.

10. aprillil toimuv virtuaalne jalutuskäik “Tartu ilukirjanduses” esitleb raamatukogus alates 2005. aastast koostatud kirjandus- ja kultuuriloolist veebilehte. Andmebaas “Tartu ilukirjanduses” sündis mõttest esitleda linna ilukirjanduse kaudu: koondada tekste, kus on juttu Tartu kohtadest, inimestest, Tartuga seotud sündmustest, aga ka tabamata või tabatud Tartu vaimust või muust linnale iseloomulikust, olgu see tudengid, hakid, aguliarhitektuur või kohvikud.

Andmebaasis on ilukirjanduslikest teostest välja toodud katkendid, nii teosed kui tekstilõigud on varustatud märksõnadega, mille järgi saab huvipakkuvat otsida. Kõik muud materjalid on tekstidega seotud ja illustreerivad neid: fotod, kohad Tartu kaardil, isikute tutvustused jne. Töögrupi juhi Katrin Raidi sõnul on uue veebilehe eesmärk hoida meie kultuurimälu, luua seoseid vaimse ja füüsilise ruumi vahel, tutvustada lokaalajaloolist keskkonda. Andmebaasi koostajad loodavad, et uus veebileht innustab lugema ja avastama.

Sünnipäevanädala viimane tööpäev, reede, 13. aprill on viivisevaba. Sel päeval tagastatud kauaks kätteununenud raamatute, filmide, mängude jne eest viivist ei küsita. Keskkogu Kompanii tänaval on reedel avatud kaks tundi kauem, seega kuni kella kümneni õhtul.

Sünnipäevanädala kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil http://www.luts.ee. Kõik huvilised on oodatud ja üritused linnarahvale tasuta. Andmebaasi “Tartu ilukirjanduses” leiab huviline pärast esitlust 10. aprillil raamatukogu kodulehelt.

Täiendav teave: andmebaasist “Tartu ilukirjanduses” Katrin Raid, teenindusosakonna 

 juhataja tel 736 1372

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee