Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2012 Karlova-Ropka raamatukogus avati Tartu Kõrgema Kunstikooli graafikanäitus

28.02.2012

 

Alates 28. veebruarist saab Karlova-Ropka raamatukogus vaadata Tartu Kõrgema Kunstikooli graafikanäitust "Piiride vahel-Between Borders".

Näitusel on eksponeeritud kümmekond suurt estampgraafika lehte, mis on valminud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Bradfordi Kõrgema Kunstikooli ühisprojekti Hibrida 3 raames. Hibrida projekti eesmärk oli tutvustada mitmesuguseid arenguid graafikas, kus vanad ja traditsioonilised sügav-, kõrg- ja lametrükitehnikad on põimitud uute ja kaasaegsete koopia- ja digiprindi võimalustega, võrrelda kaasaegses kontekstis piire, ristumisi ning kattumisi vana hea Inglismaa ja "uute" Euroopa riikide kultuurides. Projektis osales 80 tudengit.

Karlova raamatukogu näitusel esinevad Peter Blagg, Kathrin Bolton, Prue Dixon, Polina Lapõševa, Triin Mänd, Kadri Toom, Kristel Kevvai, Teele Strauss jt. Graafiliste lehtede teostamisel on kombineeritud mitmesuguseid klassikalisi ja uusi graafika trükitehnikaid: pehmelakki, akvatintat, kuivnõela, linoollõiget, serigraafiat, koopiatrükki.

Näitus on raamatukogus avatud 24. märtsini

Täiendav teave: Eve Eesmaa, TKKK üldainete osak. lektor, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
raamatukogust tel 730 8473

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee