Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Mõisamuinasjutud püüavad pilku

18.11.2013

19. novembril avatakse Tartu Linnaraamatukogus reklaamiagentuuri Avart näitus „Mõisamuinasjutud”, mis valmis Eesti ajaloolisi vaatamisväärsusi tutvustava fotoprojekti raames. Eksponeeritud on fotolavastused Eesti mõisatest, kus pilku aitavad püüda kaunid naised. Kuni 14. detsembrini saavad huvilised vaadata näitust «Mõisamuinasjutud» raamatukogu fuajeedes ja muusikaosakonna galeriis.

 

Reklaamiagentuur Avart soovis fotoprojektiga jäädvustada Eesti mõisaid, et viimastele nii kodu- kui välismaal tähelepanu tõmmata. Projekti loovjuhi ning idee autori Valeria Kitajeva sõnul jutustavad „Mõisamuinasjutud“ erinevaid fotolugusid ja oleks väga tore, kui nähtu põhjal tekiks inimestel soov mõisaid vaatama minna, tutvuda nende ajalooga ning eelkõige avastada enda jaoks nii tuntud kui ka unustatud unikaalseid kauneid paiku Eestis.

 

Peaagu tuhandest mõisast valiti välja need, mis oleksid huvitavad nii fotograafile kui välisturistile. Mõisad pidid olema arhitektuuriliselt erinevad, mitmes etapis renoveeritud ja asuma eri piirkondades. Projektis on kokku esitletud kaksteist mõisa: Saue, Ungru, Hõreda, Laupa, Vasalemma, Albu, Suure-Kõpu, Sangaste , Mooste, Alatskivi, Sagadi, Kehtna. Tartu näitusele on piltidest tehtud valik, sest kõigi fotode väljapanemiseks jäi ruum kitsaks.

 

Fotolavastuste jäädvustamist alustas Avarti loovmeeskond 2012. aasta jaanuaris ning viimased pildid tehti alles sügisel. Lisaks fotograaf Sergei Fridmani suurele tööle andsid projekti õnnestumisele oma panuse kaunitarid-modellid, kelle abil püüti esile tuua iga mõisa lugu, selle saladus ja omapära. Näitusel esitatud pildid räägivad sellest, kuidas Raplamaa Hõreda mõisas uitab ringi kummituslik kaunitar, Albu mõisapreili igatseb kallimat ning Saue mõisa saatuslik perenaine peab võrgutamisplaani. Ka teised fotolood ootavad näituse külastajaid.

Varem on näitust eksponeeritud Eestimaa mõisates ja Narva muuseumis.
• Fotograaf Sergei Fridman tehtud piltidel poseerivad modellid Tatjana Kudimova, Jelena Golubeva, Olga Krõlova ja Jelena Šurman.
• Pildistajaid konsulteeris Eesti mõisate ühenduse asutajaliige ja Vaimõisa omanik Jaanus Kiili.
• Tekstid on kirjutanud Valdo Praust ja Jaanus Kiili.
Allikas: reklaamiagentuur Avart
© Avart OÜ, 2013 / www.avart.ee
Kontaktisik Valeria Kitajeva
Tel 5333 1203, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee