Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Raamatukoguhoidjate lugemissoovitusi saab lugeda “Äripäevast”

02.12.2013

Kolmel nädalal on ilmunud reedeses “Äripäevas” Tartu Linnaraamatukogu töötajate lugemisssoovitused. Ajalehe “Äripäev” ajakirjanikud on need välja valinud raamatukogu lugemissoovituste blogist “Meie loeme, teie loete, kõik loevad” (http://lugemissoovitus.wordpress.com/) ja avaldab kirjatükid kokkuleppel autoritega.

Seni on “Äripäeva” Elamuse rubriigis soovitanud Tiina Sulg Carol Ann Duffy luulekogu “The World’s Wife” (15. 11.), Hele-Kaja Mäesepp Sarah Addison Alleni romaani “Virsikupuu saladus” (22. 11.) ja Linda Jahilo arhimandriit Tihhoni raamatut “Mittepühad pühakud” (29.11.).

Lugemissoovituste blogi sai alguse 2008. aasta lõpul. Viie aasta jooksul on kogunenud üle 300 lugemissoovituse 66-lt erinevalt kirjutajalt. Kõige sagedamini on kirjutatajatele inspiratsiooni pakkunud ilukirjandus, eriti tõlkeproosa, aga ka eesti kaasaegne proosa ja luule. Kõige enam on oma kirjutistega blogisse panustanud Ülli Tõnissoo – kokku 68 kirjatööd.

Raamatukoguhoidjate kõrval on blogil ka mõned külaliskirjutajad: kümmekond arvustust on postitanud raamatukogu lugejad ja paarkümmend raamatusoovitust on pärit kirjanikelt, kes võtsid vastu raamatukogu juubeli eel tehtud ettepaneku oma lugemiselamustest kirjutada.

Blogi eestvedaja Tiina Sule sõnul on lugejate seas populaarsust kogunud ennekõike ülevaatlikud postitused. Nii on kõige rohkem vaadatud Kaja Kleimanni artiklit raamatukogus esinemas käinud Kärt Johansoni, Tõnis Mägi, Kadri Kõosaare ja Toomas Kiho lugemissoovitustest, enimloetute seas on ka Hele-Kaja Mäesepa postitus kirjanduslikest sugupuudest “Käbid ja kännud”. Üksikraamatutest on populaarsemad Ülli Tõnissoo arvustus Kris Moori näidendile “Homefucking is killing prostitution” ja Tiina Sule arvustus Linda-Mari Väli noorsoojutustusele “Eikeegi. Eikunagi. Eikusagil”.

Sel aastal lisandunud 60st postitusest on suurema tähelepanu osaliseks saanud Tiina Tariku kokkuvõte Mart Juure ja Mihkel Kunnuse raamatusoovitustest juubelinädala kirjandusõhtul ja Hannes Varblase lugemissoovitus.

Lugemissoovituste blogi täieneb vabatahtlikkuse alusel ja seetõttu mitte alati regulaarselt. Blogil on keskmiselt 100 –150 lugejat päevas ning 2012. aastal kogunes blogikülastusi üle 40 000. Tartu Linnaraamatukogu kodulehe www.luts.ee kirjandusveebi kaudu leiab huviline kiiresti üles ka teised raamatukogu blogid. Lugemissoovituste kõrval on neist kõige populaarsemad Luuleleid ning filmi- ja raamatublogi “Loe seda, mida sa filmis ei näinud”.

Täiendav info: raamatukoguhoidja Tiina Sulg tel 736 1384 või 55 544247

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee