Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Linnaraamatukogus kõneldakse lastekirjanduse tüvitekstidest

09.04.2013

10. aprillil kell 10.00 kogunevad Tartu Linnaraamatukogu saali kirjandusuurijad, kriitikud, pedagoogid, raamatukoguhoidjad, üliõpilased ja teised kirjandushuvilised inimesed, et koos arutleda lastele ja noortele kirjutatud teoste üle. Sõna võtavad lastekirjanduse uurijad Jaanika Palm ja Krista Kumberg, TLÜ õppejõud Ave Mattheus ja TÜ õppejõud Ele Süvalep, kirjastuse TEA peatoimetaja Tiiu Valm jt.

Seekordse kirjanduspäeva teema on ”Tüvitekstid ja ajakaja laste- ja noortekirjanduses”.

Ettekandepäeva korraldaja Ädu Neemre arutleb teema üle nii: „Tüvitekstina võiks mõista ühisest esivanemast põlvnevat tekstide või lugude kogumit. Võib-olla on kõik uued tekstid varem ilmunud originaali tõlgendused? Kirjanik võib seda tunnistada või ignoreerida, aga ta võib varem ilmunu teha ka oma teksti osaks, sellelt tuge ja kindlust otsides või hoopis seda parodeerides.“

Kirjanduspäeva avab Jaanika Palm, kes kõneleb novaatorlikust klassikust Aino Pervikust. Päeva kavas on kümme ettekannet, nt TÜ õppejõud Ele Süvalep analüüsib robinsonaade, Triin Lees avastab lasteluule seeneniidistikku, piiblilugude minevikust ja kohast tänases kirjanduses räägib TLÜ õppejõud Ave Mattheus ning muinasjuttude iseseisva elu üle arutleb Krista Kumberg.

Linnaraamatukogu laste-ja noorteosakond korraldab algupärase lastekirjanduse päeva juba viieteistkümnendat korda ning see saab teoks koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Tallinna ja Tartu ülikooli ning mitmete pühendunud kirjandusuurijate toel.

Algupärase lastekirjanduse päev pakub võimaluse kokku saada ning omamaise laste- ja noortekirjanduse üle arutleda kõigile neile, kes sellega oma igapäevatöös kokku puutuvad. Kuulama ja kaasa mõtlema on oodatud kõik, kes oma ameti või hingelaadi poolest on laste- ja noortekirjandusega seotud või selle vastu tõsist huvi tunnevad.

Lisainfo: linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre. Tel. 7361 389, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee