Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Saksa kirjanik ja esseist Thomas Hettche esineb Prima Vistal

Kirjandusfestivali Prima Vista ja Goethe Instituudi kutsel külastab Eestit tunnustatud saksa kirjanik ja esseist Thomas Hettche. Festivali eelõhtul, 8. mail kell 17.30 kohtub Hettche lugejatega Tartus ülikooli raamatukogu konverentsisaalis, kus temaga vestlevad Dieter Neidlinger ning tõlkija Piret Pääsuke. Tallinnas esineb kirjanik 10. mail kell 17.30 Rahvusraamatukogus.

Kirjaniku hiljuti eesti keeles ilmunud romaan “Isade armastus” (“Die Liebe der Väter”, 2010) tõstatab aktuaalse ja valusa teema. Autor kirjeldab ühe isa kohati meeleheitlikke katseid leida kontakti ja lähedust oma teismelise tütrega, kes kasvab ema juures. Endise elukaaslasega pole ta juba aastaid leidnud ühist keelt ning lapsest on saanud vanemate omavahelise võimuvõitluse objekt.

Isa ja tütre ühisest talvepuhkusest Põhjameres asuval Sylti saarel kujuneb tõsine katsumus, mis paneb proovile mõlema armastuse. Pinget kruvib saarel viibijaid haaranud tormi- ja tõusuveeootus ning lugejat kummitav kahtlus, et ema ja tütar jutustaksid teistsuguse loo. See on lugu mehest, kes tahab olla hea isa, aga see ei tule hästi välja.

Thomas Hettche on sündinud 1964. aastal Hesseni liidumaal ja elab praegu Berliinis. Ta on õppinud Maini-äärses Frankfurdis germanistikat ja filosoofiat, avaldanud jutustusi, romaane ja esseesid. Hettche loomingu märksõnadeks on sugestiivne keel, vägivald, armastus, keha, surm. Ta on üks oma põlvkonna olulisemaid saksa keeles kirjutavaid autoreid.

Kriitikud ülistasid Hettche debüütromaani „Ludwig peab surema“ (1989), aga laiema tuntuse tõi talle bestselleriks tõusnud ja paljudesse keeltesse tõlgitud justiitsromaan „Arbogasti juhtum“ („Der Fall Arbogast“, 2001). Romaan jutustab kohtu vea tõttu seksuaalmõrvas süüdistatuna 15 aastat vangis istunud mehest. 2006. aastal ilmus Hettche Ameerika-romaan „Millest me oleme tehtud“ („Woraus wir gemacht sind“).

Thomas Hettche kõige värskem raamat on 2012. aastal ilmunud intellektuaalne autobiograafia “Kooljamägi” („Totenberg“). Autor kirjeldab kümnes essees kohtumisi tema jaoks oluliste inimestega ja arutleb selle üle, kus on tema juured, kuidas saadakse kirjanikuks, millesse ta usub, mida ta loeb, mis saab raamatukultuurist. Ajakiri „Akadeemia“ avaldab mainumbris kogumikust esseed „Kooljamägi“ ja “Papüürused”.

Toetajad: Goethe Instituut Eestis ja Tartu Saksa Kultuuri Instituut.

Lisainfo: Prima Vista saksakeelse programmi koordinaator 

Linda Jahilo tel 736 1374, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee