Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Poola armastatud proosakirjanik Olga Tokarczuk Prima Vistal

Olga Tokarczukiga Prima Vistal Tartus ja Tallinnas!

 

Tänavusel kirjandusfestivalil Prima Vista osaleb üks kaasaja tuntumaid ja armastatumaid Poola proosakirjanikke Olga Tokarczuk. Ta esitleb koos tõlkija ja kirjastaja Hendrik Lindepuuga oma äsja eesti keeles ilmunud romaani “Päeva maja, öö maja”. 9. mail kell 17.00 toimub kohtumine Olga Tokarczukiga Tartu Linnaraamatukogu saalis ja 10. mail kell 17.00 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis. Kirjanikku intervjueerib tõlkija Hendrik Lindepuu. Katkendeid raamatust loeb ja vestlust tõlgib näitleja Marius Peterson.

„Päeva maja, öö maja” kujutab ühe Sudeetide väikelinna (mis on olnud Preisi, Tšehhi, Austria-Ungari ja Poola linn) ning selle ümbruskonna lugu läbi kireva tegelaskonna: XIV sajandil elanud pühak – Kristuse näoga neiu; kaks sajandit hiljem tema elulugu kirjutav munk, kes kõhkleb oma soolises identideedis; tänapäevastest tegelastest on siin täiskuu ajal libahundiks muutuv ladina keele õpetaja; joodik, kes arvab, et tema sees elab lind; pangas töötav naine, kes kuuleb unenäos talle armastust avaldavat häält ning läheb selle hääle allikat otsima jpt.

Tokarczuki teoseid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde, ta on pälvinud peaaegu kõik Poola tähtsamad kirjanduspreemiad ning hinnatud ühtaegu nii kriitikute kui lugejate hulgas. Tokarczuki teostes on palju selliseid asju, mida oleme harjunud pidama üleloomulikeks: kriitikud on Tokarczuki proosat iseloomustanud sõnapaariga „mütoloogiline realism”. Eesti keeles on temalt varem ilmunud jutukogu „Maailma kõige inetum naisterahvas” (LR 2005) ja romaan „Algus ja teised ajad” (2012).

Tõlkija ja kirjastaja Hendrik Lindepuu on üks teenekamaid Poola kultuuri vahendajaid Eestis. Poola kirjanduse tähtteoste tõlkimise eest pälvis ta 2009.a. Kultuurkapitali kirjanduspreemia. Talle on omistatud Poola riiklikud autasud: Poola Vabariigi Kuldne Teeneterist (2005) ja Poola Vabariigi Teenete Ordeni Rüütlirist (2009).

Kohtumised toimuvad Kirjandusfestivali Prima Vista raames ning nende kaaskorraldajaks on Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Tartu Linnaraamatukogu ja Tallinna Keskraamatukogu.

Sissepääs mõlemal korral prii! Kohapeal saab ka Olga Tokarczuki raamatut osta esitlushinnaga! Lisaks vaimutoidule pakub Poola saatkond ka poolapäraseid maiustusi!

Rohkem infot: http://kirjandusfestival.tartu.ee/

Sławomira Borowska-Peterson, Poola Vabariigi Suursaatkond
telefon: 5532036; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Linda Jahilo, kirjandusfestival Prima Vista 
telefon: 53 40 21 68; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ivika Türkson, Tallinna Keskraamatukogu, telefon: 683 0907; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee