Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Valmis sai kirjanike heliplaat "Lutsuvad kivid"

10.07.2013

CD “Lutsuvad kivid. Kirjanikud muusikas” ilmus juulikuu esimestel päevadel Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu ja Tartu kirjandusfestivali Prima Vista ühisel ettevõtmisel, et tähistada kaht sünnipäeva – Lutsu raamatukogu 100 ja Prima Vista 10.

Heliplaadile on koondatud kirjandusfestivali Prima Vista üheksal laulvate kirjanike kontserdil (alates 2005. a.) esinenud autorite lood. Kontsertidel on üles astunud 26 autorit, plaadile mahtusid 20 kirjaniku laulud. Pea kõik plaadil esitletud autorid on olnud Tartu Linnaraamatukogu ja Prima Vista sõbrad ning oodatud esinejad juba mitmeid aastaid.

CD koostaja ja toimetaja Aapo Ilves valis plaadile lood, mille puhul esitaja on kas laulu sõnade või viisi autor, enamasti aga nii teksti kui ka muusika autor. Sisuliselt on “Lutsuvad kivid” 2007. aastal ilmunud heliplaadi “Laulvad kirjanikud” järg. Plaadilt leiab muusikuna tuntud autoreid nagu Jaan Pehk või Jarek Kasar, aga ka esimese helisalvestusega avalikkuse ette astuvaid luuletajaid nagu fs või Marje Ingel.

Plaadile on jäädvustatud 21. sajandi esimeste kümnendite Eesti kirjanduselule omane kultuuriilming, mis ühtlasi on killuke kirjandusfestivali Prima Vista ajaloost. Plaat on omamoodi unikaalne, sest ühel helikandjal on esitletud mitte just kõik, aga siiski suur osa Eesti kirjanikest, kes oma luulet esitades on sõna ja muusika väe ühendanud. Paar välisesinejat lisavad plaadile rahvusvahelist mõõdet.

Heliplaati saab osta juba täna Tartu Linnaraamatukogu ajakirjanduse saalist (Kompanii 3/5, I korrus). Lähipäevadel jõuab plaat müügile ka Rahva Raamatu ja Apollo kauplustesse kogu Eestis. Plaadi esitluskontsert toimub Tartus sügisel, tõenäoliselt festivalil “Hullunud Tartu”.

Lisainfo: plaadi koostaja ja toimetaja Aapo Ilves tel 56 654527 ja 
ja plaadi väljaandjate esindaja Linda Jahilo tel 53 402168
Plaadi kohta on rohkem infot aadressil http://lutsuvadkivid.wordpress.com

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee