Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Vene kirjanduse nädal tuleb taas

27.09.2013

30. septembril algab Tartu Linnaraamatukogus kaheksas vene kirjanduse nädal. Kuni 6. oktoobrini on nii eesti kui vene keelt kõnelevatel vene kirjanduse ja kultuurihuvilistel tartlastel põhjust seada sammud linnaraamatukokku. Kirjandusnädala kavas on kultuuriloolised loengud, muuseumi külastus, kohtumine kirjanikuga ja autorilauluõhtu.

Kirjandusnädala korraldaja Yaroslava Shepeli sõnul jäi mööduva aasta sisse mitmeid vene kirjandusloo tähelepanuväärseid sündmusi ja tähtpäevi, mille seast ta püüdis välja valida meile lähedased ja huvitavad teemad. Endiselt pööratakse tähelepanu vene kultuurilukku oma panuse andnud Tartuga seotud inimeste tutvustamisele.

30. septembril juhatab kirjandusnädala sisse TÜ professori Ljubov Kisseljova kultuurilooline loeng “”Jutustus möödunud aegadest” – kroonika ja selle autorid” ning nädala lõpetab TLÜ õppejõu Tatjana Kuzovkina ülevaade vene literaadist, Karlova mõisa omanikust Faddei Bulgarinist, keda peetakse vene kelmiromaani ja ulmekirjanduse rajajaks.

3. oktoobril tuleb lugejatega kohtuma ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja, kelle sulest ilmus tänavu eesti keeles lapsepõlvele tagasivaatav raamat “Lasnamäe valge laev”. Päev varem otsib ulmekirjanik Veiko Belials Arkadi ja Boriss Strugatski romaanist “Hääbuv linn” seoseid muusikaga. Muusika kõlab linnaraamatukogu saalis aga 4. oktoobri õhtul, mil kontserdi annab Tallinna bard Timur Fišel. Tema esituses kõlavad Vladimir Võssotski ja Aleksandr Galitši laulud.

Kuna tänavu möödub 95. aastat A. Solženitsõni sünnist ja 40 aastat “Gulagi arhipelaagi” ilmumisest Pariisis, on 1. oktoobril kirjandusnädala kavas ekskursioon KGB kongide muuseumis teemal “Aleksandr Solženitsõn ja tema Eesti”. Huvilistele tulevad giidideks Solženitsõnit Eestis võõrustanud Heli Susi ja ajakirja “Võšgorod” peatoimetaja Ljudmilla Gluškovskaja.

Kõik üritused on osalejatele tasuta. Kirjandusnädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendv info: raamatukoguhoidja Yaroslava Shepel tel 736 1383

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee