Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2013 Luulesõidu seitse aastat näitusel

17.10.2013

 

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis saab 16. novembrini uudistada rahvusvahelist luulefestivali tutvustavat näitust “Luulesõit – 7 esimest aastat”.

“Luulesõit” on mitmekeelne luuletajate ringsõit, mis omandanud aastatega rahvusvahelise luulefestivali mõõtmed. Luulesõidu idee sündis 2006. aastal, mil projekti käivitas Soome Instituut, tänaseks on mobiilse luulefestivali üritused jõudnud kahekümne seitsmesse erinevasse linna Soomes, Rootsis, Eestis ja Lätis.

Näitus tutvustab rahvusvahelise luulefestivali seitset esimest toimumisaastat ja püüab avada festivali olemust. Luulesõitu korraldatakse armastusest luule ja erinevate keelte vastu eesmärgiga tutvustada erinevatest riikidest pärit luuletajate loomingut ja edendada luule tõlkimist. Näitusel saab kuulata soome, rootsi, eesti ja läti autorite luuletusi originaalkeeles, vaadata fotosid ja videot senistest luulesõitudest. Näitusel on väljas ka festivalil osalenud luuletajate raamatud erinevates keeltes.

Festivali korraldajad ja näituse koostajad on Guntars Godinš ning Jenni Kallionsivu, kujundaja Jorens Godinš. Nii festivalist kui näitusest tuleb pikemalt juttu 15. novembril Põhjamaade raamatukogunädala raames Tartu linnaraamatukogus toimuval kirjandusõhtul, kus esinevad Guntars Godinš, Heli Laaksonen, Jan Rahman ja Contra.

Lisainfo: Guntars Godinš tel +371 26143924

Festivali koduleht: www.poetryride.com

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee