Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Raamatukogupäevade ajal kohtume raamatukogus

21.10.2013

 

Tartu Linnaraamatukogu kutsub osa saama üleriigilistest raamatukogupäevadest, mis traditsiooniliselt toimuvad 20. - 30. oktoobrini. Raamatukogus on avatud mitu põnevat näitust, esitletakse võrukeelset luulekogu, külla tuleb armastatud kirjanik, tehakse luuleteatrit, meisterdatakse kõlapaelu, origamisid ja muudki.

Teisipäeval, 22. oktoobril avatakse pärastlõunal Tartus 1930ndatel aastatel tegutsenud väikekirjastusi tutvustav näitus ning õhtul kell 18 esitletakse Riina Trummi võrukeelset luulekogu “Taivakõ, mu elo Laivakõ” ja teosega kaasasolevat heliplaati. Esitlusel loeb luulet ja laulab kogu autor ning klaveril improviseerib Urmas Lattikas, samuti osaleb esitlusel raamatu illustraator Naima Neidre.

23. oktoobril tähistatakse Eesti raamatukogudes eesti raamatu päeva. Tartu linnaraamatukogus on sel päeval külas kirjanik Tõnu Õnnepalu, tema vestluskaaslaseks Asko Tamme. Juttu tuleb ennekõike kohaelamusi pakkuvatest teostest “Flandria päevik”, “Paradiis” ja “Mandala”. Annelinna raamatukogus jagab samal päeval reisimuljeid Kaliningradist loodusajakirjanik Toomas Jüriado.

24. oktoobril oodatakse huvilisi kõigepealt pärastlõunal kell 15 kõlapaela kudumise töötuppa. Kõladega kudumine on üks vanemaid tekstiilitehnikaid ja algvõtted üsna lihtsad. Kõlad ja lõngad võib ise kaasa võtta, aga need on olemas ka kohapeal. Töötoast võib edasi siirduda kell 18 saalis algavasse luuleteatrisse, kus saab näha kirjanik Aime Hanseni etendust “Pildid astusid raamidest välja”. A. Hanseni luuletuste tegelased nagu pilved, mustlased, jäälosside valitsejanna jt astuvad raamatulehtedelt välja, liiguvad ja tantsivad.

25. oktoobril tähistab Karlova-Ropka harukogu oma 85. sünnipäeva salongiõhtuga Marie Underi luulest. Kuna raamatukogupäevade sisse jääb ka koolivaheaeg, siis lastele toimub arvukalt ettelugemisi, töötubasid, etendusi annab raamatukogu nukuteater.

Lisaks Tartu väikekirjastusi tutvustavale näitusele on keskkogus Kompanii tänaval avatud Soome Instituudi näitus “Luulesõit – 7 esimest aastat”, mis tutvustab rahvusvahelise luulefestivali mõõtmed omandanud luuletajate ringsõite Soomes, Rootsis, Eestis ja Lätis. Raamatukogu fuajeedes on avatud Tiina Sääliku fotonäitus maastikuautodega orienteerumise ühest hooajast Eestis.

Raamatukogupäevade ja koolivaheaja täpne kava on väljas linnaraamatukogu kodulehel www.luts.ee Kohtume raamatukogus!

Lisainfo: tel 736 1374 (Linda Jahilo)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee