Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Linnaraamatukogus esitletakse Helga Nõu ja Enn Nõu uusi romaane

04.11.2013

 

7. novembril kell 17 oodatakse Tartu Linnaraamatukogu saali kirjanikepaari Helga ja Enn Nõu loomingu austajaid. Esitletakse Helga Nõu sügisel ilmunud romaani “Mahajätjad” ja Enn Nõu alles sel nädalal trükist tulevat romaani “Ma armastasin rootslast ehk Sollefteå suvi”. Mõlemad romaanid on välja andnud kirjastus Tänapäev.

Helga Nõu uus täiskasvanutele mõeldud romaan “Mahajätjad” räägib loo kahest eesti fotograafist, kes Kalahari kõrbes kadunuks jäävad. Romaan on seiklusliku süžeega, aga selle kõrval on läbivaks teemaks “mahajätmine” – ema jätab maha poja ja isa pere, eestlane on valmis maha jätma kodumaa, kui talle mujal paremat elu pakutakse.

Romaanile lisab vürtsi Aafrikas asuva tegevuspaiga kohal hõljuv salapärasuse aura.

Enn Nõu üllatab lugejaid, jutustades oma värskes romaanis “Ma armastasin rootslast ehk Sollefteå suvi” loo esimesest armastusest. Nagu hiljuti 80. sünnipäeva tähistanud kirjanikul tavaks, on ka selles romaanis palju autobiograafilist ainest ja dokumentaalne kirjutamisviis. Romaani peategelane, noor eesti poiss on kutsealusena Rootsi sõjaväes aega teenimas. Üksluisele kasarmuelule pakub meeldivat vaheldust kauni nimega rootsi tütarlapse tähelepanu. Kirjanik on romaanile kirjutanud kolm erinevat lõppu, seega saab lugeja valida neist enda jaoks tõepärasema või meeldivama.

Romaanide esitlusel kõneleb lisaks autoritele kirjandusuurija Leena Kurvet-Käosaar, noori lugejaid esindab Jarmo Tael üliõpilasseltsist Raimla. Viimaseid päevi on väliseesti ja vanema raamatu osakonnas avatud näitus “Enn Nõu 80”, mis annab ülevaate juubilari eluteest ja loomingust. Näitusel on väljas ka valik fotosid juubilari rikkalikust arhiivist.

Lisainfo: Ädu Neemre tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee