Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Põhjamaade raamatukogunädal tuleb taas

07.11.2013

11. novembril algab traditsiooniline Põhjamaade raamatukogunädal, mille teema on tänavu “Talv Põhjalas”. Tartu linnaraamatukogus saab nädala jooksul värskendada tutvust Põhjamaade kirjandusega, vaadata näituseid ja kohtuda ilmatarga Ain Kallisega. Kavas on sündmusi nii lastele kui täiskasvanutele.

Raamatukogunädala korraldaja Margit Oja sõnul on Eestis juba kuueteiskümnendat korda toimuva raamatukogunädala eesmärk kirjanduse, näituste ja vestlusõhtute kaudu Põhjamaade kultuuri, ajaloo ja looduse tutvustamine ning Põhjala kultuuriruumis levinud jutustamistava elushoidmine.

Raamatukogunädal linnaraamatukogus algab Annelinna harukogus 11. novembril kell 17.30 fotonäituse “Põhjala talv” avamisega. Näitusel eksponeeritakse tartlase Elle Metsa ja Tampere lähistel elavate eestlaste Ingrid Tiitre ja Lembit Oppi fotosid lumisest Lapimaast ja talvisest Soome loodusest.

Talveteemalise raamatukogunädala autoriteks on eestvedajad Skandinaavias valinud norra kirjaniku Tarjei Vesaasi ja grööni autori Lana Hanseni. T. Vesaasi (1897 –1970) romaan “Jääloss” (e. k. 1966 ja 1979, tlk. Henrik Sepamaa) on vaatluse all raamatukogu kirjanduskohvikus 13. novembril. Autorist ja tema loomingust kõneleb norra kirjanduse tõlkija Sigrid Tooming. Lasteüritustel loetakse ette Lana Hanseni seiklusjuttu “Sila”.

Raamatukogunädalale linnaraamatukogus paneb punkti 15. novembril kell 16 algav kirjandusüritus “Luulesõit”. Juba seitse korda toimunud mitmekeelne luulefestival “Luulesõit” peatub tänavu sügisel ainult Tartus ja on ühendatud TÜ korraldatava lõunaeesti kirjandust käsitleva konverentsiga. Ürituse seekordne teema on murdeluule ja selle tõlkimine. Publikuga tulevad kohtuma soome luuletaja Heli Laaksonen, läti luuletaja ja tõlkija Guntars Godinš ning Eesti luuletajad Contra ja Jan Rahman. Viimaseid päevi on avatud varasemaid festivale tutvustav näitus “Luulesõit – 7 esimest aastat”.

Põhjamaade raamatukogunädala korraldamist toetavad Soome Instituut ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.Tartu linnaraamatukogus korraldatakse raamatukogunädalat viieteiskümnendat korda, kava on väljas kodulehel aadressil www.luts.ee, täiendavat infot raamatukogunädala kohta leiab huviline aadressilt www.norden.ee .

Sündmustest osa saama on oodatud kõik huvilised!

Täiendav teave: Margit Oja, tel 746 1042

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee