Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2013 Tartu Linnaraamatukogu avab juubeliks kolm näitust

30.03.2013

2. aprillil kell 16 avatakse Tartu Linnaraamatukogus raamatunäitused “Kirjanikud soovitavad” ja “Saja aastased raamatud meie raamatukogus” ning Ago Teedema maalinäitus “Mask ja Mäng”. Näitused on osa raamatukogu juubeli kultuuriprogrammist, mis kestab 1.- 12. aprillini. Raamatukogu asutamise 100. aastapäev jõuab kätte 7. aprillil.

Näitusel “Kirjanikud soovitavad” on väljas lugemissoovitusi paarikümnelt eesti kirjanikult. Oma raamatusoovitused on lühemalt või pikemalt kirja pannud Hannes Varblane, Eda Ahi, Olev Remsu, Lauri Sommer, Triin Tasuja, fs, Piret Bristol, Indrek Hargla,, Jürgen Rooste, Carolina Pihelgas, Tõnu Õnnepalu, Asko Künnap, Aare Pilv,
(:)kivisildnik, Urmas Vadi, Meelis Friedenthal, Maniakkide Tänav, Leelo Tungal, Mart Kivastik, Veiko Belials ja Doris Kareva.

Soovitusi on seinast seina – alates lapsepõlve Lindgrenist ja Janssonist ning debütantidest Eda Ahist ja Siim Nurklikust klassikatippude Robert Musili, Fjodor Dostojevski ja Anton Hanson Tammsaareni ning selleaastaste kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia laureaatide Rein Raua, Jürgen Rooste ja Lauri Sommerini. Sinna vahele mahub palju kirjut ja põnevat.

Korduvaid raamatuid on ootamatult vähe - vaid kuus raamatut pooleteistsajast. Eraldi märkimist väärib kirjanike tunnustus Henrik Lindepuu tõlke- ja kirjastustegevusele. Ja kuigi Hannes Varblane lõpetab oma soovituse lausega "Lugege, mida tahate", on heade inimeste soovitusted raamaturiiuli ees seisjale kindlasti heaks abimeheks.

Raamatukogu sünnipäevakavasse on lugemissoovitused juba aastaid kuulunud. Kuigi kirjanike soovitused on seekord välja pandud näitusele, soovitatakse raamatuid ka kahel kohvikuõhtul. 1. aprillil kell 18 räägivad oma lugemiselamustest raamatukogu kohvikus linnapea Urmas Kruuse ning muusik ja poeet inBoil, sünnipäevakava eelviimasel päeval, 11. aprillil kell 18 soovitavad raamatuid kirjandusminister Mart Juur ja kirjanduskriitik Mihkel Kunnus.

Sünnipäevakava täies mahus on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee

Täiendav info: (näituse “Kirjanikud soovitavad” kohta) Tiina Sulg tel 736 1384

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee