Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2013 Kunstnikud tähistavad näitusega sünnipäevi

21.02.2013

Reedel, 22. veebruaril kell 17.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis Ove Büttneri ja Tiit Rammuli ühisnäitus “Sünnipäevad”. Raamatukogu kolmele korrusele on välja pandud Büttneri maalid ja Rammuli graafika. Kunstnikke inspireeris tõsiasi, et ühe nädala sisse jääb nii nende endi kui ka Eesti Vabariigi sünnipäev ning tulemas on linnaraamatukogu 100. sünnipäev.

Näitusele on välja pandud Ove Büttneri 2013. aasta hakul valminud värvikirevad maalid. Graafik Tiit Rammul aga on näitusele toonud pildid 24. veebruarist, ühel neist aastatagune India, teisel askeetlik pidusöök. Rammuli sõnul seostub sünnipäev talle inimeste kokkusaamisega, mälestustega, pisut ka nostalgiaga. Ta võtab sünnipäeva teema lühidalt kokku sõnadega: “Igatahes emotsionaalne virvarr, võib öelda ka, omamoodi tulevärk meeltes”.

Ove Büttner on sündinud 1959. aastal Tallinnas ja lõpetanud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tahvelmaali eriala. Aastast 1990 on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Büttneri töid on eksponeeritud lisaks Eestile Saksamaal, Rootsis, Soomes ja Kanadas.

Tiit Rammul on sündinud 1964. aastal Tartus. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraatori ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika erialal. Rammul on Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige alates 2006. aastast. Põhiliselt tegeleb ta raamatukujundaja ja illustraatorina ning peab ka õppejõu ametit Eesti Kunstiakadeemias. Rammul on osalenud plakatinäitustel ja on oma töid varemgi eksponeerinud koos Ove Büttneriga, sealhulgas ka Tartu Linnaraamatukogus.

Näitus “Sünnipäevad” algab II korruse fuajees, kust vaataja leiab Rammuli pildid. Büttneri maalid on väljas III korruse fuajees ja muusikaosakonna galeriis. Näitust saab vaadata 21. märtsini.

Täiendav info: Ove Büttner tel 51 44843, Tiit Rammul 50 28210

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee