Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Karlova-Ropka harukogus alustab tegevust käsitööklubi (24.01.2020)

4. veebruaril toimub Karlova-Ropka harukogus (Tehase 16) käsitööklubi esimene kohtumine. Näputööd asub juhendama Virve Valtmann-Valdson. Käsitööring hakkab koos käima igal teisipäeval kell 14.00.

Esimesel korda raamatukogu käsitööklubisse tulles võiks kaasa võtta mõne oma poolelioleva näputöö. Nii näeb juhendaja, mida huvilised teha armastavad ja neil on omakorda võimalik häid nõuandeid saada, kuidas keerulise koha pealt edasi minna. Kui käsitöökorvis on näiteks poolik müts, mida pole osanud kokku võtta, võiks selle kaasa võtta ja nõu küsida. Võib ka niisama tulla, nautida näputöö kõrvale mõnusat seltskonda, ajada uue või vana sõbraga veidi juttu, piiluda seda, mida teised teevad ning sel kombel ideid koguda.

Käsitööring on huvilisele tasuta. Ainult näputöö vahendid (lõngad, vardad, heegelnõel, tikkimistarvikud) tuleb igaühel kaasa võtta. Kohalkäimine ei ole kindlasti kohustuslik, kuid kui sulle meeldib oma kätega näputööd teha, siis võiks sellest saada üks tore viis teisipäeva pärastlõuna veetmiseks.

Juhendaja Virve Valtmann-Valdson on teinud käsitööd lapsepõlvest peale. Tartu kunstikoolis omandas ta joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Lisaks võttis ta käsitöötunde, sealt on pärit ka tema tikkimisoskus. Õpetajaameti kõrvalt töötas Valtmann-Valdson aastakümneid kudujana, hiljem tikkijana, palju aastaid oli ta Tartu Rahvarõivakooli tikkimisõpetaja. Lisaks rahvariiete tikkimisele on ta ka moekunstnik Aldo Järvsoo paljude kleitide tikandite autor. Ta on valmistanud mitmeid
rahvarõivaste koopiaid Eesti Rahva Muuseumile, s.h ka siidi- ja kardtikandiga rahvarõivaid.

Täiendav info: harukogu juhataja Laili Jõgiaas tel 736 1662

24.01.2020

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee