Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Reedel saab raamatukogus tasuta õigusabi (26.11.2019)

29. novembril kell 10 - 14 korraldab Eesti Juristide Liit korraldab koostöös Tartu linnaga tasuta õigusnõustamise ehk Õigusapteegi. Eelregistreerimist ei ole, teenindatakse elavas järjekorras eesti ja vene keeles. Majas on lift ja juurdepääs liikumispuudega inimestele on tagatud. 


Õigusapteegis saab tasuta õigusabi notaritoimingute, pärimisõiguse, perekonnaõiguse, lastele elatisraha, elatisabi, töölepingu seaduse, täitemenetluse, era- ja juriidiliste isikute pankrotimenetluse, kohtusse pöördumise, hagiavaldustele esitatavate nõuete, maksekäsukiirmenetluse, kohalike omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise ja dokumentide vormistamise, tarbijakaitse ja sinna esitatavate kaebuste lahendamise, korteriühistu, lepingu- ning võlaõiguse alal. 
Tasuta õigusabi annavad kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid, kelle hulka kuuluvad vandeadvokaadid notarid (Triin Tein), täitemenetlus ja võlad (Oksana Kutšmei ja Vambola Olli), korteriühistute õigusnõunik (Urmas Mardi), kohtusse pöördumine ja lepinguõigus (Ülle Koppel, Vambola Olli), perekonnaõiguse õigusnõunik (Krista Paal), töölepingualane õigusnõunik (Piret Muinast), tarbijakaitse nõukogu liikmed (Enn Tonka, Helina Itter) ja kohaliku omavalitsuse jurist ( Külli Kaldvee).  
Õigusapteegi õigusnõustajad annavad õigusabi eesti ja vene keeles. Kaasa võtta nõustamiseks vajalikud dokumendid.  
Kõikidele asjahuvilistele ja abivajajatele on tagatud vaba sissepääs ja eelregistreerimist Õigusapteeki ei toimu. Abivajajaid teenindatakse elavas järjekorras.
 
Kohtume nõustamisel,
 
Krista Paal
Eesti Juristide Liidu direktor

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee