Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Juhan Liiv viies keeles (25.11.19)

26. novembril kell 17 algab saalis luuleõhtu "Juhan Liiv viies keeles", mille korraldajaks Eesti Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsioon.

TÜ maailmakirjanduse professori, ühtlasi luuletaja, esseisti ja tõlkija JÜRI TALVETI kaastegevusel on vastselt ilmunud Juhan Liivi luulevalimikud saksa ("Schnee stiebt, ich singe", tlk. Sophie Reyer, Viin,
2019) ja itaalia keeles ("Sebbene sia scuro il tuo paese", tlk. Pietro U. Dini, Novi Ligure, 2019). Alatest 2007. aastast on aga võõrkeeltesse tõlgituna kokku ilmunud juba kuus Juhan Liivi luuleraamatut (kaks inglise ja itaalia keeles, üks hispaania ja saksa keeles).

Nende saamisloost ja Juhan Liivi tõusust maailmaluuletajaks kõneleb luuleõhtul Jüri Talvet. Juhan Liivi luulet loevad nii tõlkes kui ka algupärandis Tartu Ülikooli kirjandusõppejõud ja kraadiõppurid. Üritus on osa rahvusvahelistest luulesündmusest "Maailma Luuleliikumine" (World Poetry Movement), mida korraldatakse rahu heaks mitmel pool maailmas novembris-detsembris.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee