Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2019 Linnaraamatukogu ootab suvises lugemisprogrammis osalenud lapsi peole

05.09.2019

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond korraldas suvel lastele lugemisprogrammi „Suvelugemise väljakutse 2019”. Lugemisprogrammis osalejaid oodatakse 7. septembril kell 12.00 raamatukogu saalis toimuvale lõpupeole, kus tehakse kokkuvõtteid ja tunnustatakse osalejaid ning esinema ja laule-mänge õpetama tuleb rahvamuusik Annika Mändmaa.

Lugemisprogrammi eesmärk oli lapsi raamatute ja lugemise juurde meelitada, andes neile suure valikuvabaduse. Raamatukogu pakkus välja üheksa erinevat teemat: krimilugu, loomajutud, muinasjutt, luuleraamat, õudusraamat, naljaraamat, teadusraamat, „Hea lasteraamat” ja Tartu Lapsepõlve auhinna nominent.

Osalejatel tuli lugemiseks välja valida viis teemat ning igast valitud teemast üks raamat. Loetu kohta oli tarvis täita lugemispass, st vastata küsimustele ja kõige rohkem meeldinud teosest kirjutada lugemissoovitus. Lugemissoovitused avaldatakse raamatukogu laste- ja noortelehe rubriigis Lugemiselamus.

„Suvelugemise väljakutses” osales 140 last ja kokku sai läbi loetud peaaegu 700 raamatut.
Kuigi enim loetud autor oli Martin Widmark „LasseMaia detektiivibüroo” sarjaga, osutusid populaarsuselt järgmisteks eesti kirjanikud Ilmar Tomusk, Andrus Kivirähk, Piret Raud, Reeli Reinaus, Heiki Vilep jt. Kõige rohkem lugesid lapsed Priit Põhjala raamatut „Onu Mati, loomaarst”, Dorothea Flechsigi „Petronella Õnneseent” ja Andrus Kivirähki „Kaka ja kevadet”.

Valdavalt olid osalejad Tartu linna koolide õpilased, aga esindatud olid ka Kõrveküla Põhikool, Ülenurme Gümnaasium ja Luunja Keskkool ning ühe osalenu kool on koguni Knightswood Primary School Glasgow’s.

Täiendav info: raamatukoguhoidja Anu Amor-Narits, tel 736 1390

Kaks toredat raamatusoovitust:
Jana Maasik „Hopspelleri amulett“
Kui mina seda raamatut lugesin, tundsin palju põnevust. Alguses ei saanud kuidagi vedama, aga pärast oli nii põnev, et unustasin hingata.
Joakim Albert

Ilmar Tomusk  „Tulnukate rünnak“
Ilmar Tomuski raamatud meeldivad mulle väga, sest need on veidrad, huvitavad ja naljakad. Minu lemmik on sari “Ajarändurid”, mille värskeim osa on “Tulnukate rünnak”.
Raamatus oli palju robot-tulnukaid ja nende laevu, hädaohte ja maailmade päästmist.
Millisele poisile see kõik ei meeldiks?

Henri Marten Kelt

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee