Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2019 Rannaraamatukogu pakub ajaviidet puhkajatele

01.07.2019

Anne kanali ääres on ka sel aastal avatud rannaraamatukogu. Alates tänasest, 1. juulist saab laenutada raamatuid, ajakirju, ajalehti, mänge ning isegi lamamistoole. Lastele pakutakse osalemist erinevates seltskonnamängudes ning ühistegevustes. Rannaraamatukogu on avatud 9. augustini igal argipäeval, seega esmaspäevast reedeni kell 12 - 18. Halva ilmaga on rannaraamatukogu suletud.

Traditsiooniliselt on rannas laenutajateks noored malevlased, kellel on pakkuda värskeid ajalehti, erinevaid ajakirju, nipiraamatuid, mänge ja rannatarvikuid. Raamatuvalikus on kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus ja kindlasti leidub sirvimiseks aegumatuid koomikseid ja anekdoote nii suurtele kui ka väikestele huvilistele 

Kui raamatut ei jõua rannas läbi lugeda, võib rannaraamatukogu templiga varustatud teose koju kaasa võtta ja järgmine kord tagastada randa või lähimasse raamatukogu tagastuskasti. Jääb aga rannas olev valik napiks, on kõik lugejad alati oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse suvelugemist otsima. Kuni 20. augustini on linnaraamatukogu avatud suvise töögraafiku alusel tööpäeviti 10-18. 

Aktiivseks rannapuhkuseks on võimalik laenutada ka erinevaid rannatarvikuid – reketeid, palle, lendavaid taldrikuid ning seltskonna- ja kaardimänge. Lastel on võimalik osa võtta seltskonnamängudest ning ühistegevustest, mis toimuvad noorte malevlaste juhendamisel iga päev kell 14 – 16. Ühistegevustes osalejad koguvad kleepse ning aktiivsemaid kogujaid ootab ka auhind. 

Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, tutvuvad malevlased raamatukogu sisetöödega ja aitavad lihtsamates ülesannetes. Ühistegevused toimuvad sellisel juhul samuti siseruumides tavapärasel pärastlõunasel kellaajal keskkogu laste ja noorteosakonnas. 

Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja iga puhkaja leiab endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.

 

Täiendav info: raamatukogu personalijuht Ewa Roots 736 1399 või rannaraamatukogu projektijuht Mona Roots: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee