Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2019 3D pliiatsid - uus teenus Tartu linnaraamatukogus

2.04.2019

Tartu Linnaraamatukogu laiendab oma 3D teenuste maailma ja nii saab alates 8. aprillist 3D mudelduse ja printimise kõrval kasutada raamatukogus ka 3D pliiatseid.

3D pliiatsitega joonistamine arendab ruumilist mõtlemist, käte osavust, planeerimist ja kasvatab püsivust. Raamatukokku hangitud pliiatsid pärinevad firmalt 3Doodler, kus kasutatakse keskkonnasõbralikke materjale, seega on 3Doodler Start pliiatsid igati sõbralikud töövahendid ka väikestele, algajatele joonistajatele (sertifitseeritud kui turvaline mänguasi). Kasutatav täiteplastik sulab 60 kraadi juures ja materjal kõduneb mullas või kompostis kuni 60 päeva jooksul ning on loodussäästlik, sest on toodetud toiduainetööstuse jääkidest.

Raamatukogu 106. sünnipäeva ürituste raames viib 3D hobijoonistaja Heiki Palm 5. aprillil läbi õpitoad Tammelinna harukogus ja keskkogu lasteosakonnas. Alates 8. aprillist saab raamatukogu lahtioleku aegadel tulla ja ise katsetada 3D joonistamist. Pliiatsi käsitlemisel aitavad huvilisi raamatukoguhoidjad. Paari nädala pärast algab koolivaheaeg – hea võimalus veeta see linnaraamatukogus 3D joonistades!

3Doodler Start pliiatseid saab kasutada peamaja Kompanii 3/5 laste- ja noorteosakonnas ning tehnikakirjanduse saalis, Annelinna, Karlova-Ropka, Tammelinna ja Ilmatsalu harukogudes. Tehnikakirjanduse saali tegevustoas saab lisaks kasutada edasijõudnule mõeldud 3Doodler Create pliiatsit.

3Doodler Start pliiatsitega joonistamine on tasuta, tulge proovima!

Lisateave: arendusjuht Mai Põldaas, tel 736 1397

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee