Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2019 Tartu linnaraamatukogu sünnipäev läheneb

02.04.2019


7. aprillil saabuva 106. sünnipäeva puhul pakub Tartu Linnaraamatukogu aprilli esimestel nädalatel osalemisrõõmu ning tegevust suurtele ja väikestele, raamatukogu lugejatele ja kõigile teistele kaaslinlastele. Kava põhiosa moodustavad erinevad kirjandusüritused, aga sealt leiab ka reisiõhtu, käsitöömaterjalide täika, 3D pliiatsite õpitoa ja lugemisjooga näidistunni. Hajameelsetele lugejatele pakub kergendust kolm päeva kestev viivisevabadus – 11. -13. aprillini kustutatakse kõik tagastatud raamatuga seotud viivised.

Sünnipäevakava juhatatakse 3. aprillil sisse Islandi reiimuljete õhtuga Tammelinna harukogus. Külla tulevad mootorratastel reisivad Kariina Tšursin-Sootla ja Margus Sootla. Keskkogu kava algab 4. aprillil kirjandusõhtuga ”Lugemine on elamus”, mille külalised on lugejate lemmikkirjanikud Leelo Tungal ja Vahur Afanasjev. Õhtu teljeks on aga MTÜ Loovkirjutamise keskuse ja linnaraamatukogu 2018. a. korraldatud lugemiselamuste küsitlus, millest annab ülevaate Katriin Fisch-Uibopuu.

Laupäeval, 6. aprillil koguneb raamatukogus meisterdamisklubi ja fuajees toimuval käsitöömaterjalide täikal vahetavad omanikku paelad, pitsid, lilled, käsitööpaberid jms.
8. aprillil on aga müügiks pakkuda uus valik kasutatud raamatuid.

Raamatukogu sünnipäevaprogrammi raames annavad alati lugemissoovitui tuntud inimesed, sedakorda 8. aprillil kirjanikud Kauksi Ülle ja Mika Keränen. Annelinna raamatukogus 11. aprillil toimuval kohtumisõhtul Lehte Hainsaluga on vestluse keskmes kirjaniku 2018. a. ilmunud mälestusteraaamt “Olla üheksavägine”.

Kõige lustlikum sündmus on tõenäoliselt vabakutselise literaadi Ott Kiluski absurdi ja musta huumoriga vürtsitatud luulekogu “Elajas ja videvikumadu” esitlus 10. aprillil koos ansambliga 10 minutit hirmu. Viimase näol on tegemist hoiatusansambliga, mis koosneb Pärnu näitlejatest-pedagoogidest. Koosluse looming on sama valus, naljakas ja absurdne kui Kiluski luule.

Sünnipäevakavas on huvitavate esinejatega lastekirjanduse päev “Ridade vahele peidetud”, laste ja noortega kohtuvad Keiti Vilms, Hugo Vaher ja Kärt Hellerma.
Raamatukogu kolmel korrusel eksponeerib om loomingut Kaire Nurk. Välja on pandud kunstniku maalinäitus “Müüdiline“ ja kollaažinäitus “8 jalutuskäiku (post)modernistlikul Palamusel”.

Sünnipäeva täieliku kava leiab huviline raamatukogu kodulehelt www.luts.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee