Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Linnaraamatukogus avatakse näitus helisevatest markidest

16.01.2018

18. jaanuaril kell 17.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis filateelianäitus „Helisevad margid“. Näitusel on eksponeeritud koos ajaloolise ülevaatega margid, ümbrikud ja postkaardid Samuel Golombi kogust, mis tutvustavad vaatajale klassikalist, rahva- ja popmuusikat. Näituse avamisel panevad margid helisema Õie Sarv, muusikud erinevatel instrumentidel ja väikesed rahvatantsijad.

Muusika ja filateelia on omavahel tihedalt seotud. Muusikafilateelia üheks osaks on väljaanded, mille kujundusel on kasutatud noodifragmente ooperitest või ballettidest. Markidel, illustreeritud ümbrikutel või postkaartidel näeme sageli stseene muusikalavastustest. Margi teemaks on saanud nii klassikalised teosed, rahvamuusika kui ka kaasaegne muusika. 

Näitusel "Helisevad margid" on seekord eksponeeritud margid, ümbrikud ja postkaardid ning erinevalt tavalisest filateelianäitusest on võimalik lugeda ka kujutatud teost tutvustavat lugu.  Maailmakuulsate heliloojatele Haydni, Mozarti ja Verdi kõrval näeme ka meie Evald Aava ja Heino Elleri loomingut, esindatud on samuti popmuusikud ja rahvamuusikud.

Näitust saab vaadata 14. veebruarini.

 

Täiendav Info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu, tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee