Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Uued fotonäitused raamatukogus (18.12.2018)

18.12.2018

Alates 17. detsembrist on raamatukogu muusikaosakonna galeriis avatud MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi endiste osalejate fotonäitus PLANEETI B POLE OLEMAS ning II ja III korruse fuajees fotoringi juhendaja Kerly Ilvese näitus RUUMIMÄLU.

Fotoringi kümmekond noort ja nende juhendaja Kerly Ilves valisid ühiselt minimalistliku, kuid palju tõlgendamisvõimalusi pakkuva keskkonda puudutava teema. Suur eesmärk on, et käesolev näitus aitaks muuta vähemasti mõnegi inimese vaadet keskkonnale.

Inspiratsiooni näituse jaoks said osalejad ühes fotoringi tunnis käsitletud Hispaania fotograafi Chema Madoze sürreaalsetest töödest. Kuna grupi soov oli anda näitusele rohkem sisu, siis valiti ühisnimetajaks keskkond. Nii püüti selle erinevad probleeme minimalistlikult, mustvalgelt ja sürreaalselt käsitleda. Näituse ülespanekul ei tekkinud prahti, ülejäägid said taaskasutusse antud ja peale näituse mahavõtmist leiavad kõik kasutatud vahendid uue kasutuse.

Kerly Ilvese "Ruumimälu" rändab üle kümne aasta kestnud projekti raames isiklikult oluliste ruumide, hoonete ja vaadete kaudu polaroidfotodel. Kohad fotodel on olemas ka tänasel päeval, aga nende väljanägemine on muutunud ja sellisena nagu polaroididel näha on, ei ole neid võimalik enam vaadelda. Näituse peamine rõhk ei ole autori isiklik kogemus nende kohtadega, vaid pigem nendele paikadele erilisuse andmine jäädvustades need polaroididele, mis annab neile harukordse väärtuse ning ainulaadsuse.

Kerly Ilves ütleb oma näituse kohta nii: Mõned paigad on alati olulisemad kui teised. Mõned kohad meenuvad aga pigem inimeste kaudu, kes ühes või teises kohas elavad, maja on lihtsalt vorm nende ümber. Nii toad, hooned kui ka inimesed muutuvad ning mina koos nendega.

Fotonäituseid saab raamatukogus vaadata 19. jaanuarini.
MTÜ Noored Toredate Mõtetega fotoringi tegemistega saab ennast kursis hoida nende blogi fotoring.blogspot.com ja  Facebooki vahendusel https://www.facebook.com/mtyntm/.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee