Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2018 Linnaraamatukogu vanim harukogu tähistab sünnipäeva

27. novembril tähistab Tartu Linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogu oma 90. tegevusaastat meeleoluka salongiõhtuga „Jalutuskäik ajas“. Kell 17 algavale sünnipäevaüritusele ja kell 18 algavale salongiõhtule on oodatud raamatukogu lugejad, koostööpartnerid ja nii endised kui ka praegused kolleegid.

Raamatukogu ajaloost loeb tekste näitleja Hannes Kaljujärv, ajastule omaseid muusikalisi vahepalu esitavad Atlan Karp (bariton), Jorma Toots (klaveril) ning harukogu juhataja Laili Jõgiaas.

Tänane Karlova-Ropka raamatukogu Tehase tänaval Sisustus E kaubamajas on linnaraamatukogu kolmest harukogust vanim ja traditsiooniderikkaim. Raamatukogu asutati 1928. aastal II Haruraamatukoguna. Aastakümneid (1945-2001) oli raamatukogu koduks romantiline puitvilla aadressil Tähe 11/13, kus praegu asub hotell Villa Margaretha.

Aastatel 1950-2005 kandis raamatukogu Lydia Koidula nime. Raamatukogu tegid linnas tuntuks Tartu Kunstimuuseumi töötajate poolt läbiviidud kunstiloengud ja hiljem vanemuislastega kahasse korraldatud salongilikud kirjandus- ja muusikaõhtud. Tähe tänava raamatukogust sai 1976. aastal alguse linnaraamatukogu muusikaosakond, mis 1997. aastal kolis keskkogusse.

Tänane raamatukogu on sisult traditsiooniline ja vormilt kaasaegne. Raamatukogus toimuvad regulaarselt foto- ja kunstinäitused ning kirjandusüritused lastele ja täiskasvanutle.

Lugejate käsutuses on ca 35 000 teosest koosnev kogu, puuduva kirjavara, sh ka filmid ja heliplaadid saab kohale tellida keskraamatukogust. Raamatukogul on välja laenutamiseks korralik lauamängude kollektsioon, nooremad kasutavad agaralt PlayStationiga mängimise võimalust. Käsitööhuvilistel on võimalus kohapeal kasutada õmblusmasinat.

Erilise tähelepanu all on elukestvale õppele suunatud tegevused. Raamatukogus käib juba kolmandat aastat koos suure populaarsuse võitnud kunstiring, mida juhendab kunstnik Marika Maramaa, korraldatakse salongiõhtuid. Raamatukogus toimuvad Nutiakadeemia koolitused vanemaealistele, pakutakse individuaalset nutiseadmete, andmebaaside ja arvutialast nõustamist, et tagada ligipääs informatsioonile ja tänapäevase tehnoloogia poolt pakutavatele hüvedele kõigile kogukonna liikmetele.

Täiendav info: juhataja Laili Jõgiaas tel 7308 473 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee